شخصیت خود در اتاق فرار را بشناسید!

زمان مطالعه: 5 دقیقه
34 بازدید
انواع شخصیت‌های اتاق فرار

ما در مجله کج بریم مزایای مختلف بازی اتاق فرار را با هم بررسی کردیم تا شما متوجه شوید که چقدر بازی‌های فکری میتوانند برای رشد مهارت‌های شخصی و اجتماعی انسان ارزشمند باشد. ولی یکی دیگر از مزایای ویژه اتاق فرار اینست که شما میتوانید با شخصیت خود در اتاق فرار آشنا شوید و بتوانید نقاط قوت خود را بشناسید و در راستای تقویت آن‌ها بکوشید و از طرف دیگر نقاط ضعف را شناسایی کنید و بهبود ببخشید.

در این مقاله از مجله کج بریم قرار است تا شما بیشتر با شخصیت خود در اتاق فرار آشنا شوید و ویژگی‌های خود بشناسید پس تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی شخصیت‌های موجود در اتاق فرار

همانطور که میدانید بازی اتاق فرار یک بازی فکری، گروهی. به شدت مهم است تا در ابتدا مهارت‌های خود و دیگر افراد گروه را بشناسد تا یک تیم بتواند با یک استراتژی مشخص در اسکیپ روم پیروز شود. و علاقه‌مندان و رواشناسان نسبت به تجربه‌هایی که در این سال‌ها که این بازی ابداع شده است شخیت‌هایی را برای این گیم تعیین کرده‌اند.

1- شخصیت قهرمان در اتاق فرار

اگر بازی اتاق فرار را تجربه کرده باشید حتما دیده‌اید که در بعضی از تیم‌ها معمولا شخصیتی وجود دارد که یک قهرمان درون دارد و معمولا در دقیقه 90 تیم را نجات میدهد و هر کاری برای پیروزی انجام میدهد. معمولا شخصیت این افراد به گونه‌ای است که سعی میکند با حل معماهای سخت و فدا کردن خود در بازی (به خصوص در زمانی که یکی از افراد باید به اتاق‌ یا مرحله قبلی برگردد پیش قدم میشود.) سعی دارد تا تیمش در بازی موفق شود.

معمولا برای اینکه یک تیم موفق باشد همیشه نیاز به هچین شخصیتی هست و تیم‌هایی که افرادی با این شخصیت دارند شانس پیروزی بیشتری دارند.

قهرمان در اتاق فرار

ولی بعضی از اوقات هم وجود همچنین شخصیتی میتواند موجب شکست هم بشود. فرض کنید یک نفر در تیم شما سعی دارد در حل همه معماها شرکت کند و تمرکز شما را بهم میریزد و اجازه بازی به دیگر افراد تیم نمیدهد. خوب پس اگر شخصیت شما در اتاق فرار به این شخصیت شباهت دارد سعی کنید متعادل باشید و بیش از حد شخصیت قهرمان شما خود را در این بازی نشان ندهید چون اعضای تیم دیگر لذت نمیبرند.

2- رهبر یا ملکه زنبورها

معمولا افرادی در بازی وجود دارند که هوش سرشاری، در کنار هم چیدن و قرار دادن سرنخ‌ها و نتیجه گیری در هر بازی دارند و اتاق فرار هم از جایی که یک بازی تیمی است از این قاعده مستثنی نیست و شما مطمئنا دیدید افرادی که در اتاق فرار رهبر گروه میشود و افراد دیگر سعی میکند با توجه به دقت و جستجو در اتاق فرار، تکه‌های پازل را پیدا کنند و در نهایت به رهبر بدهند.

رهبر در اتاق فرار

وظیفه رهبر یا ملکه زنبور در اتاق فرار اینست تا این سرنخ‌ها را تحویل بگیرد و بعد از تحلیل و بررسی، جواب معما را پیدا کرده و در نهایت قفل را باز کند.

3- مورچه کارگر

بعضی از افراد وجود دارند که رهبری در شخصیت آن‌ها نیست و این اصلا به معنای این نیست که ضعف بزرگی دارند. این دسته افراد نیاز به مایکرو منجمت دارند و در حل وظایف محول شده به آن‌ها تبحر دارند. پس اگر جزو این دسته افراد هستید باید یک رهبر یا ملکه زنبور پیدا کنید تا از دستورات او پیروی کنید تا تیم شما بتواند موفق شود.

4- تحلیل‌گر یا قصه‌گو

بعضی از افراد در بازی اتاق فرار هستند که توانایی بالایی در خوب دیدن و طرح مسئله دارند. شما در اتاق فرار باید در ابتدا بدانید که سوال چیست؟ و سپس آن را حل کنید. شخصیت‌های خاصی وجود دارند که خیلی خوب میبینند و توانایی این را دارند تا با جذابیت خاصی یکبار سوال را برای اعضای تیم مرور کنند که همین موضوع موجب بهتر فهمیدن سوال و پیدا کردن معمای نهفته شدن در آن دارد.

پس اگر مهارت تحلیل‌گری یا خوب دیدن را دارید، بدانید که به شدت استعداد بالایی برای حضور در اتاق فرار دارید. فقط سعی کنید ترس خود را مدیریت کنید تا بهتر بتوانید مهارت خود را به معرض نمایش در بیاورید.

برای مدیریت ترس در اتاق فرار میتوانید مقاله چگونه در اتاق فرار نترسیم را مطالعه کنید.

5- ماشین انیگما

این دسته از افراد توانایی و مهارت بالایی در حل معما دارند ولی خصوصیت ذاتی آن‌ها معمولا به این شکل است که با نگاه کردن به اعدا میتوانند به راز نهفته در آن‌ها پی میبرند و معمولا به این افراد اصطلاحا ماشین انیگما یا ماشین حل معما میگویند.

ماشین حل معما در اتاق فرار

6- رئیس یا ظالم

در بخش‌های مختلف جامعه میتوانیم همچنین شخصیت‌هایی را دید ولی در بازی اتاق فرار وجود این چنین شخصیت‌هایی میتواند موجب شکست تیم شود. این افراد معمولا خود رای هستند و سعی میکنند حرف خودشان را به کرسی بنشانند و به همین دلیل توجه و دقت ندارند، چون تمام تلاش آن‌ها اینست که کار خودشان را بکنند که این موضوع موجب اختلاف بین اعضای گروه اتاق فرار شده. در نهایت شاکله و اتحاد تیم از بین میرود.

شخصیت ظالم در اتاق فرار

7- گیمر یا بازی‌کن!

معمولا افرادی هستند که بازی نمیکنند و در اصل بازی را زندگی میکنند. امروزه با گسترش دنیای بازی نسبت به گذشته، علاقه به این سبک زندگی در بین افراد نوجوان و جوان و حتی بعضی اوقات نونهال خیلی بیشتر شده است و شما میتوانید برای اثبات این موضوع سری به استریم‌های بازی بزنید و تعداد زیادی بازیکن ببینید.

شخصیت گیمر در اتاق فرار

معمولا این افراد عاشق بازی هستند و با تمام وجود بازی میکنند. تفاوت شما با آن‌ها اینست که شما بیشتر برای سرگرمی بازی میکنید ولی آن‌ها در بازی، زندگی میکنند.

8- وایکینگ‌ها

این دسته افراد به شدت به دنبال ماجراجویی و جنگ هستند و این دسته افراد را در اتاق فرار با نام وایکینگ میشناسیم. اگر شما از این دسته افراد باشید شاید تمرکز بالایی نداشته باشید ولی از روبرو شدن با هر اتفاقی هراسی ندارید و رو به جلو حرکت میکنید. هر تیم اتاق فراری یه یکی از این شخصیت‌ها نیاز دارد.

وایکینگ در اتاق فرار

9- کارآگاه (شرلوک هولمز)

اگر سریال شرلوک هولمز را دیده باشید میدانید که یک کارآگاه چه ویژگی‌های شخصیتی باید داشته باشد. بعضی از افراد ذاتا شخصیت‌های یک کارآگاه را دارند و علاقه به مطالعه رمان‌های جنایی هستند و از بررسی هیچ جزییاتی دریغ نمیکنند.

این دسته از افراد در اتاق فرار به شدت بدرد میخورند چرا که هیچ جزییاتی را از قلم نمیندازند و تمام سرنخ‌ها را پیدا خواهند کرد.

شخصیت کارآگاه در اسکیپ روم

در این مقاله سعی کردیم تا شما را بعضی از شخصیت‌های اتاق فرار آشنا کنیم تا بتوانید شخصیت خود و هم تیمی‌هایتان را پیدا کنید و با هم بتوانید یک استراتژی پیدا کنید و در نهایت از اتاق، فرار کنید.

البته در مجله کج بریم مقاله با عنوان 12 نکته طلایی برای فرار از اسکیپ روم منتشر کردیم که اسکیپ بازان میتوانند با مطالعه این مقاله شانس پیروزی خود را بیشتر کنند.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و آرزوی سلامتی و لحظات هیجان انگیز برای شما داریم.

لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر علاقه‌مندان به اتاق فرار به اشتراک بگذارید.

5/5 - (7 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • تو اتاق فرار همین که هم تیمی ها به حرف هم دیگه گوش کنن کفایت می کنه دیگه این نقش ها نیاز نیست :)))

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست