بهترین اتاق فرارهای آمریکا 🇺🇸

زمان مطالعه: 6 دقیقه
16 بازدید
بهترین اتاق فرارهای آمریکا

ما در مجله کج بریم بارها به فواید و مزایای اتاق فرار اشاره کردیم که چگونه این بازی مهیج و جذاب میتواند مغز شما را تقویت کند و از لحاظ زندگی فردی و اجتماعی چه مهارت‌های نرمی را به شما اضافه کند. پس با فرض اینکه تمام این فواید و مزایا را میدانیم بهتر است تا برای اینکه ذهنیت بهتری نسبت به اسکیپ روم داشته باشیم و بتوانیم به این اکوسیستم کمک کنیم و باعث رشد آن بشویم بهتر است تا بهترین اتاق فرارهای آمریکا که طبیعتا بهترین‌ها در دنیا هستند را با هم بررسی کنیم.

بهترین اتاق فرارهای آمریکا

در این مقاله از مجله کج بریم قصد داریم 5 تا از بهترین اتاق فرارهای آمریکا را با هم بررسی کنیم تا ببنیم در یکی از کشورهای پیشرفته دنیا، اسکیپ روم یا همان اتاق فرار به چه شکلی برگزار میشود و چقدر اتاق فرارهای ایران تا این نقطه فاصله دارند پس تا انتها با ما همراه باشید.

یک اتاق فرار جذاب و فوق العاده باید بتواند بازیکنان را در بازی و معماها غرق کند به گونه‌ای که بعد از حل هر معما، آن‌ها را در مسیر حل معمای بعدی قرار دهد که برای این کار نیاز به سناریو جذاب و دکور متناسب با سناریو و یک گیم مستر حرفه‌ای داریم.

امروزه ذائقه و سلیقه مخاطبان اتاق فرار هم مثل گذشته نیست و نیاز به خلاقیت‌های ویژه‌تری برای جذب شدن دارد که همین موضوع رقابت بین مجموعه‌های اسکیپ روم در سراسر دنیا هیجان انگیزتر خواهد شد.

قبل از اینکه 5 اتاق فرار برتر آمریکا را با هم بررسی کنیم بهتر است تا فاکتورهای موفقیت یک اتاق فرار را با هم مرور کنیم و سپس با توجه به همین فاکتورها این لیست را به شما علاقه‌مندان معرفی کنیم.

شرایط لازم برای تبدیل شدن به بهترین اتاق فرار

برای اینکه یک اتاق فرار به یک مجموعه عالی تبدیل شود و هر کسی از آن خارج میشود خوشحال باشد نیاز دارد تا یک سری شاخص‌ها را داشته باشد که آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

1- خط داستانی هیجان انگیز

خط داستانی یا همان سناریو اتاق فرار یکی از موضوعات پایه و اساسی برای هر اتاق فرار است. ما در مقاله طراحی اتاق فرار اشاره کردیم که مخاطب از طریق داستان و دکور گول میخورد و واقعا باور میکند در این شرایط یا خط داستانی قرار دارد. پس شما نیاز به یک خط داستان جذاب و کشنده نیاز دارید تا یک اتاق فرار خوب و جذاب برای کاربران داشته باشید.

2- دکوری جذاب و محسور کننده

مطمئنا به خاطر دارید که درباره دکور و فضای بازی هم در همان مقاله طراحی اتاق فرار به تفصیل صحبت کردیم که چقدر دکور میتواند برای القای حس ترس، هیجان و رازآلود بودن به بازیکن تاثیرگذار باشد. پس هر چقدر به جزئیات بیشتر اهمیت بدهید اتاق فرار شما خاص تر خواهد شد.

به طور مثال فرض کنید شما اتاق فراری طراحی کردید که قرار است در فصل زمستان تیم شما راهی یک معدن در یک مکان سرد کره زمین شوند. شما باید بتوانید با ایجاد سرما توسط سیستم تهویه مطبوع این فضا را برای بازیکنان بازسازی کنید یا در اصل فضاسازی کنید.

پس جزئیات در هر بخشی میتواند به کیفیت اتاق فرار شما بیافزاید.

3- عامل شگفتی در اتاق فرار

طراحی یک اتاق فرار کلا کار پیچیده و سختی است و نیاز به تخصص دارد چرا که اگر معماها خیلی سخت باشد، بازیکنان حس شکست و نارضایتی خواهند داشت و اگر خیلی آسان باشد فکر میکنند که هزینه‌ای که کرده‌اند ارزش نداشته پس مگاه داشتن تعادل در این زمینه کار بسیار مشکلی است که هنر طراح بازی را نشان میدهد ولی نکته اینجاست که اگر یک طراح بتواند در چندین مرحله بازیکنان را شگفت زده کند و به شکلی جذاب سرنخ‌ها را در مسیر تیم قرار دهد میتواند این تجربه را برای آن‌ها به یاد ماندنی کند.

پس اگر طراح اتاق فرار هستید سعی کنید با تجربه اتاق فرارهای مختلف و اضافه کردن خلاقیت خود. سناریو و خط داستانی را به شکلی طراحی کنید که بازیکنان در حین بازی چندین مرتبه شگفت زده بشوند.

خوب در این قسمت سعی کردیم تا سه فاکتور بسیار مهم در زمینه اتاق فرارهای با کیفیت را با هم بررسی کنیم. حال با توجه به این نکات میتوانیم بهترین اتاق فرارهای آمریکا را با هم بررسی کنیم.

1- اتاق فرار Clue Chase

این مجموعه اسکیپ روم  اتاق پر از چالش‌های مختلف را به شما اراه میدهد که هر کدام از آن‌ها هوش و ذهن شما را با جذابیت خاصی در 60 دقیقه به چالش میکشند و اکثر افرادی که این بازی را تجربه کرده‌اند رضایت زیادی از این اتاق داشته‌اند. اتاق فرار Clue Chase در شهر نیویورک آمریکا واقع شده است.

اتاق فرار Clue Chase

البته بازی اتاق فرار آخرین جاسوس بهترین بازی این مجموعه اسکیپ روم است.

2- اتاق فرار Fox in a Box

یکی از سخت‌ترین کارها در دنیای اتاق فرار کسب رضایت بالا از بازیکنان است که هر کدام سلیقه‌های متفاوتی دارند ولی بازی اتاق فرار Fox in a Box یکی از مجموعه‌هایی است که در معتبرترین وبسایت‌ها مثل Google,Yelp و Trip Advisor بهترین نمرات کاربران را بدست آورده است. خیلی از علاقه‌مندان به دنیای اسکیپ روم این بازی را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های اتاق فرار در دنیا میدانند چرا که خط داستانی بسیار جذابی دارد و هر لحظه ممکن است شما را در بازی شگفت زده بکند.

اتاق فرار Fox in a Box

برای مثال در اتاق فرار، فرار از زندان شما را با شرایطی بسیار جذاب به چالش میکشد تا از یک زندان فوق امنیتی فرار کنید که افرادی که این بازی را تجربه کرده‌اند رضایت بیش از حدی از این بازی داشته‌اند و به همین دلیل این بازی را در لیست بهترین اتاق فرارهای آمریکا قرار دادیم.

3- اسکیپ روم The Lock

معمولا اتاق فرارها برای افراد، صحنه بازی‌های ویدیویی و فیلم‌های هالیوودی را بازسازی میکنند ولی اگر علاقه دارید در یک سناریو شبیه به فیلم‌های ترسناک و رازآلود را تجربه کنید. ما به شما اسکیپ روم The Lock را پیشنهاد میدهیم.

اسکیپ روم The Lock

برای مثال بازی اتاق فرار Oceans Royale room تجربه یک بازی، دزدی است که شباهت زیادی به فیلم یازده یار اوشن دارد و میتواند تجربه بسیار لذت بخشی برای افراد باشد. این بازی در شهر هیوستون در ایالت تگزاس قرار گرفته است. به همین دلیل این بازی در بین بهترین اتاق فرارهای آمریکا قرار گرفته است.

4- اسکیپ روم Enigma Escape Rooms

سری اتاق فرارهای انیگما هم یکی از بازی‌هایی است که در لیست ما قرار گرفته است. چرا که در سایت Trip Advisor جزو بهترین اسکیپ روم‌ها قرار گرفته است. طراحان این مجموعه به جزئیات اهمیت بسیار ویژه‌ای میدهند و از همین رو این تیم یکی از معروف‌‌ترین تیم‌های اتاق فرار در ایالات متحده آمریکا و حتی جهان است.

اسکیپ روم Enigma Escape Rooms

یکی از بازی‌های این مجموعه ماموریت دانشمند گمشده است که شما در سناریویی قرار میدهد که قرار است تا تحقیقات این دانشمندی که گم شده را به دست آورند تا به دست افراد سواستفاده گر نیافتد.

مجموعه اسکیپ روم Enigma Escape Rooms در شهر بولدر کولورادو ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

5- مجموعه اسکیپ روم The Official SAW Escape Room

این مجموعه اسکیپ روم برای کسانی که به زانر ترسناک اتاق فرار علاقه دارند بسیار مناسب است. این بازی در اصل الهام گرفته از فیلم سینمایی اره SAW است. مطمئنا اگر به این بک علاقه داشته باشید میدانید داستان فیلم اره به این شکل است که شما برای زنده ماندن نیاز به تمرکز و هوش دارید و در این بازی هم برای فرار کردن نیاز به هوش و تمرکز بالایی دارید.

اسکیپ روم The Official SAW Escape Room

البته فقط ترسناک بودن این بازی را جذاب نکرده است و توجه به جزئیات و شگفتانه‌های زیاد این اسکیپ روم بازی را به یکی از بهترین اتاق فرارهای آمریکا تبدیل کرده است.

در این مقاله سعی کردیم تعدادی از بهترین اسکیپ روم‌های آمریکا را به شما معرفی کنیم ولی قصد ما از این مقاله صرفا معرفی نبود و امیدواریم که فعالان در این صنعت با بررسی جزئیات بهترین اتاق فرارهای جهان بتوانند کیفیت بازی‌های خود را افزایش دهند. تا ما هم بتوانیم جزو پیشروهای این صنعت باشیم.

لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و فعالین اتاق فرار به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اینا چرتوپرتن بابا اتاق فرار های خودمونو عشق 🤣🤣🤣

  پاسخ
  • سلام مجتبی عزیز
   البته که اینجوری نیست 😂
   ولی الان صنعت اتاق فرار تو ایران داره رشد خوبی میکنه و ما هم آرزو داریم بهترین اتفاق‌ها بیوفته برای حوزه بازی و سرگرمی
   با آرزوی بهترین ها برای شما دوست عزیز

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست