بهترین اتاق فرارهای جهان 🌎😱

زمان مطالعه: 6 دقیقه
123 بازدید
بهترین اتاق فرارهای دنیا

امروزه با همه‌گیر شدن بازی اتاق فرار در خیلی از کشورهای دنیا مجموعه‌های مختلفی این بازی را طراحی و راه‌اندازی میکنند. ولی این موضوع همیشه وجود دارد که آیا همه اتاق فرارها از کیفیت بالایی برخوردارند.

مطمئنا جواب این سوال، نه است. چرا که خیلی از سناریوها و بازی‌ها از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و الزاما همه اتاق فرارها استانداردهای لازم را ندارند و هر فردی برای رفتن به اتاق فرار یا اسکیپ روم نیاز دارد تا اتاق فرار را با شاخص‌های مشخصی بسنجد تا در نهایت بتواند اسکیپ روم با کیفیتی را رزرو کند.

در این مقاله از مجله کج بریم قصد داریم تا شما را با 10 تا از بهترین اتاق فرارهای جهان آشنا کنیم تا کمی با کیفیت استاندارد اتاق فرار بیشتر آشنا شوید. پس در ادامه همراه ما باشید.

10 اتاق فرار برتر جهان

در این بخش همانطور که گفتیم شما را با 10 تا از بهترین اسکیپ روم‌های جهان آشنا خواهیم کرد که هر کدام در کشورهای مختلف دنیا وجود دارند و خیلی از اتاق فرارهای امروزی که در ایران راه‌اندازی شده‌اند از این بازی‌ها الهام گرفته شده‌اند.

1- اتاق فرار آزمایشگاه Bunschoten

این بازی در اصل هم یکی از بهترین اتاق فرارهای جهان است و از دیدگاه مردمی بهترین اتاق فرار در کشور هلند است ولی نقطه جذابی که بازیکانان و علاقه‌مندان به دنیای اسکیپ روم درباره این بازی میگویند این است که شما قبل از هر مرحله با انجام بازی ویدیویی از مرحله بعد شناخت بهتری دارید و تجربه جذابی را برای شما ایجاد میکند که شاید یکی از نقاط قوت این بازی است که شما را به هر روشی یا شاید بهتر است بگوییم به بهترین روش‌ها در سناریو غوطه ور میکند.

اتاق فرار Bunschoten

یکی از ویژگی‌های این بازی که کاربران به آن علاقه زیادی دارند ویدیویی است که گیم مستر در اختیار شما قرار میدهد و فرصت این را دارید که خودتان را در لحظات شگفت انگیز و جذاب بازی ببینید.

2-  اتاق فرار Claustrophilia در بوداپست

این بازی یکی از بهترین و پر استقبال شده ترین بازی‌های اتاق فرار در کشور مجارستان است. Claustrophilia به معنای لذت بردن از حبس است و در این بازی که تم آن ماجراجویی است شما و تیمتان باید خود را در وسط یک ماجراجویی گنج محور در سال 1990 پیدا کنید.

اتاق فرار Claustrophilia در بوداپست

این بازی به دلیل سادگی و معمایی بودن یکی از بهترین تفریح‌های خانواده‌های لهستانی است.

3- خانه اسرار آمیز آقای X در شانگهای

این مجموعه اسکیپ روم طوری طراحی شده که شما فقط از یک اتاق، فرار نمیکنید و چندین اتاق در این مجموعه وجود دارد که معماهای هر کدام را باید جداگانه حل کنید. رضایت افرادی که این بازی را تجره کردند نشانگر اینست که این بازی یکی از بازی‌های محبوب اتاق فرار در جهان است.

ویژگی بسیار جذاب این بازی، در اینست که شما اکثر حس‌ها را تجربه میکنید. ترس، هیجان، ماجراجویی، دلهره و دیگر حس‌هایی که میتواند شما را سر حال بیاورد.

خانه اسرار آمیز آقای X در شانگهای

در اصل این بازی یک سرگرمی است که هم برای مغز شما مفید است هم برای برای سلامتی بدن شما چرا که شما تحرک فیزیکی زیادی در بازی دارید.

4- اتاق فرار زیرزمین

اتاق فرار Basement یا همان اسکیپ روم زیرزمین یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های اتاق فرار در دنیا است و خیلی از علاقه‌مندان به دنیای اتاق فرار این بازی را ستایش میکنند و الهام‌های زیادی از این بازی میگیرند.

این بازی به نظر خیلی از افراد علاقه‌مند به دنیای اسکیپ روم بی شک بهترین بازی اتاق فرار در آمریکا است و داستان آن از این قرار است که شما در زیرزمین ادوارد ار تاندی که یک مریض روحی روانی، قاتل آدمخوار گیر افتاده‌اید.

اتاق فرار زیرزمین

45 دقیقه تا شام مانده و شما باید معماهای موجود در زیرزمین فرصت دارید تا خورده نشوید!!!

سناریو اتاق فرار The Basement شباهت زیادی به فیلم اره دارد و شما باید از این سرنوشت فرار کنید که این خط داستانی اگر در داخل آن قرار بگیرید هم ترسناک است و هم هیجان انگیز.

البته این بازی برای کودکان و افرادی که فوبیا و پنیک دارند نمیتواند سرگرمی مناسبی باشد.

5- اتاق فرار The Office in Philadelphia

شاید اگر فیلم ترسناک دیده باشید ترس از گیر افتادن در محل کار داشته باشید!

اتاق فرار دفتری در فیلادلفیا یکی از بهترین اسکیپ روم‌های جهان است. داستان این اتاق فرار به این شکل است که شما اگر قبل از بازشگت رئیس به دفتر فرار نکنید برای باقی عمر باید در لوپ خسته کننده کار در دفتر بمانید.

اتاق فرار The Office in Philadelphia

آمار نشان میدهد که فقط 20 درصد افرادی که در این بازی شرکت کرده‌اند میتوانند به موقع فرار کنند. که همین هر تیمی را ترغیب میکند تا این باری را تجربه کنند.

6- اسکیپ روم The Escape Game in Nashville

مجموعه اسکیپ روم The Escape Game in Nashville یک مجموعه اتاق فرار در نشویل است که 7 اتاق دارد و فکری برای ذائقه همه افراد در نظر گرفته است. اگر به دنبال گنج هستید، اگر به دنبال تعمیر یک سفینه هستید یا اینکه فرار از زندان، این مجموعه برای سلیقه شما مناسب است و در طول زمان سعی دارد تا با بروزرسانی مجموعه و اتاق‌ها برای دنبال کنندگان تکراری نباشد.

اسکیپ روم The Escape Game in Nashville

7- اتاق فرار Brakeout

اتاق فرار کانزاس سیتی آمریکا یکی از اتاق‌ فرارهایی است که کمترین میزان موفقیت در ایالات متحده آمریکا دارد. این مجموعه 6 اتاق فرار دارد که در بین اتاق فرارهای جهان جزو بهترین‌ها است.

اتاق فرار Breakout

همین موضوع خیلی از افراد را ترغیب میکند تا این اتاق فرارها را دوباره امتحان کنند.

8- اتاق فرار The Escape Room Indianapolis

مجموعه اسکیپ روم  The Escape Room Indianapolis یکی از بهترین مجموعه‌های اتاق فرار در دنیا است. این مجموعه بازی‌های زیادی دارد که معروف‌ترین آن‌ها بازی دزدی و فرار از زندان است.

یکی از سخت‌ترین اتاق فرارهای این مجموعه بازجویی K.G.B که درصد موفقیت در این بازی کمتر از 5 درصد است!!!

شما یک جاسوس آمریکایی هستید که به مسکو برده شده تا توسط اتحاد جماهیر شوروی بازجویی شوید. حال شما باید از این شرایط فرار کنید.

9- اسکیپ روم The Birmingham Escape Game in Birmingham

این مجموعه اسکیپ روم هم یکی از بهترین مجموعه‌های اتاق فرار در ایران است و افراد زیادی از تجربه این اتاق‌ها لذت برده‌اند. این مجموعه 3 اتاق با سختی‌های مختلف در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

بازی‌های این مجموعه سخت نیستند (یعنی برای خانواده‌ها به شدت مناسب هستند) ولی به این منظور نیست که اصلا هیجان را تجربه نخواهید کرد.

10- اسکیپ روم کاخ بازی در سانفرانسیسکو

اتاق فرار هودینی یکی از جذاب‌ترین بازی‌های اتاق فرار در جهان است که این بازی دنباله همان بازی است. اتاق فرار روزولت بازی بسیار فوق العاده است که اگر به بازی اتاق فرار علاقه دارید حتما یکبار آن را تجربه کنید.

مجموعه کاخ بازی به گونه‌ای در سناریوها شما را درگیر میکند که هیچ اتاقی این کار را نمیکند.

اتاق فرار روزولت

در این مقاله از مجله کج بریم سعی کردیم تا شما را با 10 تا از بهترین اتاق فرارهای جهان آشنا کنیم ولی اگر علاقه‌مند بودید تا با بهترین اتاق فرارهای تهران و شهرستان‌ها آشنا شوید میتوانید به گزارش اختصاصی از جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 را مطالعه کنید.

امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و لطفا نظرات و تجربیات خود در بازی‌های اتاق فرار با ما و دیگر علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست