تمرین‌هایی برای حضور در اتاق فرار!!!

زمان مطالعه: 6 دقیقه
38 بازدید
تمرین‌هایی برای حضور در اتاق فرار

اتاق فرار به عنوان یک سرگرمی و بازی فکری شناخته میشود که در همین مجله کج بریم خیلی درباره فواید این بازی فکری صحبت کردیم ولی موضوع اصلی اینجاست که که باید فقط از اتاق فرار لذت ببریم و سرگرم باشیم یا این بازی رو خیلی جدی بگیریم؟

ببینید ما هر کاری رو با یک هدفی انجام میدهیم ولی ماهیت این بازی در واقع سرگرمی است ولی ماهیت سرگرمی یادگیری و افزایش مهارت‌های مختلف است پس میشه از این منطق ساده نتیجه گرفت که در هسته مرکزی سرگرمی یادگیری است و همین یادگیری با مایه داستان سرایی (Story Telling) باعث میشود که تعادلی برای شما ایجاد شود و در حین لذت بردن و سرگرم شدن بازی رو جدی بگیرید و سعی در حل مسائل و در انتها از اسکیپ روم فرار کنید!

ولی بازیکنان اتاق فرار را باید به دوسته تقسیم کرد چرا که بعضی از افراد بیشتر و با تمرکز تر به دنبال حل مسائل هستند و بعضی به صورت تفننی این بازی رو دنبال میکنند. اگر قصد دارید خیلی حرفه‌ای این بازی رو دنبال کنید باید در قدم اول تمرکز بالایی داشته باشید و در ادامه تمرین‌هایی وجود دارد که به شما کمک میکند تا برای حضور در اتاق فرار آماده تر باشید.

البته ما در مجله کج بریم در مقاله‌ای به صورت مفصل 12 نکته طلایی برای فرار از اسکیپ روم را بررسی کردیم تا به شما کمک کند تا در اتاق فرار موفق باشید.

در این مقاله از مجله کج بریم قصد داریم تا شما را با تمرین‌های اتاق فرار آشنا کنیم که شما را خیلی جدی تر برای حضور در اتاق فرار آماده میکند پس تا انتها با ما همراه باشید.

7 تمرین برای حضور در اتاق فرار

وقتی که خودتان را برای حضور در اسکیپ روم آماده میکنید مثل همه‌ چالش‌های دیگر باید خودتان را برای سخت ترین معماها آماده کنید که در این قسمت راه‌های بدست آوردن این مهارت‌ها را با هم مرور میکنیم.

1- بازی‌های اسکیپ روم آنلاین

چند تا از فاکتورهای موفقیت در اتاق فرار داشتن تمرکز بالا، و شکستن چارچوب‌های ذهنی است که شما باید این مهارت خود را افزایش دهید. امروزه با گسترش پاندمی کرونا بسیاری از مجموعه‌های بازی فکری به این فکر افتادند تا نسخه‌های آنلاین بازی‌های اتاق فرار خود را در اختیار علاقه مندان قرار دهند. البته مجموعه اسکیپ روم‌های ایرانی هم اخیرا نسخه‌های آنلاین و آفلاین را در اختیار کاربران قرار داده‌اند.

بازی‌های اسکیپ روم آنلاین

مزیت استفاده از این بازی در وهله اول اینست که شما در محیط اتاق فرار قرار میگیرید و سعی میکنید ترس خود را کنترل کنید با وجود اینکه قرار داشتن در محیط باعث افزایش حس ترس شما میشود ولی استفاده از نسخه آنلاین اتاق فرار در مدیریت تمرکز شما در هنگام ترشح آدرنالین شما تاثیرگذار است.

موضوع بعدی یا در اصل مهارت بعدی شما که بهبود پیدا میکند. مهارت حل مسئله و روبرو شدن با پازل‌ها و معماهاست. که بازی‌های اتاق فرار آنلاین به شدت به شما کمک میکند تا ساختارهای ذهنی خود را بشکنید و با پازل ها و معماها آشنا شوید.

2- بازی‌های اتاق فرار رومیزی!

اتاق فرار در اصل یک بازی فکری است که با کارگروهی آمیخته شده ولی ماهیت آن حل کردن معماها و باز کردن قفل‌ها است ولی قبول داریم که یک بازی فکری است. امروزه شرکت‌های تولید کننده بردگیم یا همان بازی رومیزی، بازی اتاق فرار را در قالب بازی رومیزی طراحی کرده‌اند که این بازی میتواند شما را برای حضور در اتاق فرار واقعی یا فیزیکی آماده کند.

البته که طراحان اسکیپ روم این قابلیت را دارند که معماها و سرنخ‌ها را در فضای اتاق فرار، پنهان کنند ولی در بازی رومیزی طراح همچین قابلیتی را ندارد ولی همین بازی رومیزی اتاق فرار هم میتواند به مهارت حل مسئله شما کمک کند.

بازی‌ اتاق فرار رومیزی

البته بازی‌های رومیزی اتاق فرار در ایران هم روانه بازار شدند که در مقاله‌ای جداگانه همه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

3- مطالعه درباره پازل‌ها و حل معما

شاید در نگاه اول حل معماهایی که در اینترنت وجود دارند یا حل جدول و سودوکو به نظر ارتباطی با اتاق فرار نداشته باشد ولی موضوع اصلی اینجاست که ماهیت و فلسفه اتاق فرار همانطور که گفتیم حل معماست، پس اگر شما سعی در حل معماهای مختلف داشته باشید به شما کمک میکند در ابتدا از چارچوب ذهنی خود خارج شوید و خود را جای طراح معما قرار بدهید و در مرحله دوم باعث آشنایی شما با دنیای معماها و افزایش تمرکز میشود.

مطالعه درباره پازل‌ها و حل معما

که همه این فاکتورها موجب میشود وقتی در فضای اتاق فرار قرار گرفتید بتوانید به شکل درست معماها را حل کرده و پیروز باشید.

4- سعی کنید هر روز بازی فکری کنید.

امروزه در اینترنت به راحتی میتوانید اپلیکیشن بازی‌های فکری مختلفی را پیدا کنید یا اگر کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید سایت‌های زیادی وجود دارند که معماهی مختلف و روش حل آنها را هم در اختیار شما قرار میدهند.

سعی کنید هر روز بازی فکری کنید

کسانی که علاقه دارند که صورت حرفه‌ای اتاق فرار را دنبال کنند باید بتوانند مثل طراح بازی فکر کنند و همین بازی‌های فکری روزانه کمک میکند تا شما بیشتر و بیشتر ذهنتان به طراح بازی نزدیک شود پس سعی کنید روزانه با بازی‌های فکری درگیر باشید.

5- استفاده از بازی‌های فکری زمان دار

مطمئنا حل کردن پازل‌ها به تنهایی نمیتواند به شما کمک کند تا استاد اتاق فرار شوید!! ولی به شما کمک خواهد کرد. اختلاف بین حل کردن پازل (معما) و اتاق فرار، اینست که شما در اتاق فرار تحت فشار هستید هم فشار تمام شدن زمان و هم فاکتور ترس در ژانرهای ترسناک و هیجان انگیز که مغز شما را تحت فشار قرار میدهد و و در واقع فلج میشوید.

بازی‌های فکری زمان دار

حالا راهکاری که ما برای این موضوع پیشنهاد میدهیم بازی‌های معمایی زمان دار است که اگر کمی جستجو کنید بی شک پیدا خواهید کرد. چرا که وقتی شما تحت فشار زمان قرار بگیرید برای حضور در اسکیپ روم آماده خواهید شد.

یکی از سایت‌های خارجی که شما میتوانید بازی‌های فکری آنلاین در آن بازی کنید arkadium.com است که انتخاب های زیادی را در اختیار شما قرار میدهد.

6- اعضای تیم خود را بشناسید

چندین بار اشاره کردیم که اتاق فرار یک سرگرمی و بازی گروهی است و شما باید همراه یک تیم که میتواند از بین دوستان شما باشد یا خانواده معماها را حل کنید و در نهایت بازی فردی نیست. از همین رو باید اعضای تیم یک استراتژی مشخصی داشته باشند و نقاط ضعف و قوت یکدیگر را بشناسند تا در نهایت با یک استراتژی مشخص هر کس بتواند نقش خود در حل مسائل و خروج از بازی به خوبی ایفا کند.

شناخت اعضای تیم اتاق فرار

پس قبل از حضور در اتاق فرار سعی کنید همراه هم تیمی‌های خود بازی‌های فکری مختلفی انجام دهید تا یکدیگر را بشناسید و در اتاق فرار با مدیریت درست پیش بروید.

7- روی ریاضی خود کار کنید!!

ما در بخش‌های مختلف که درباره اتاق فرار صحبت کردیم اشاره شد که بازی باید به نحوی طراحی شود که همه بتوانند معماها را حل کنند. پس طراح نباید معماهای خود را با فرمول‌های پیچیده ریاضی طراحی کند ولی همه ما میدانیم که شاه کلید حل معما نیاز به درک ریاضی کاربردی دارد (نه ریاضی محض).

ریاضی کاربردی برای اتاق فرار

اگر قصد دارید جزو دسته آدم‌هایی باشید کهه معماها را میتوانند راحت تر و سریع تر حل کنند باید حتما با ریاضی آشنا شوید ولی سوال اصلی اینست که چگونه و چطور؟

جواب بسیار ساده است، نیازی نیست که کتاب‌های ریاضی قطور را مطالعه کنید فقط کافسیت سعی کنید پازل‌ها و معماهایی را حل کنید که به ریاضی ارتباط دارند همین موضوع موجب میشود ریاضی کاربردی شما تقویت شود.

همه افراد به خصوص جوان‌ها علاقه دارند در کنار اینکه از یک بازی لذت میبرند و سرگرم میشوند بتوانند با موفقیت از هر چالشی بیرون بیایند از همین رو در این مقاله سعی کردیم تا راهکارهایی را به شما پیشنهاد کنیم که اگر علاقه مند به اتاق فرار هستید در کنار لذت بردن و خلق لحظات هیجان انگیز لذت و شیرینی پیروزی را هم بچشید.

اگر بعد از انجام این تمرین‌ها آماده شرکت در اتاق فرار شدید میتوانید در پلتفرم رزرو اتاق فرار کج بریم اتاق فرار مورد نظر خود را انتخاب کنید البته سعی کنید 6 فیلم سینمایی که باید قبل از رفتن به اتاق فرار دید را هم تماشا کنید.

البته اگر قصد دارید واقعا برای حضور در اتاق فرار آماده شوید میتوانید با نصب بازی‌های اتاق فرار برای موبایل، خودتان را بیشتر آماده این چالش کنید که برای آشنایی با بازی‌های اتاق فرار موبایلی مقاله معرفی 10 اتاق فرار موبایل را مطالعه کنید.

امیدواریم اطلاعات که با هم به اشتراک گذاشتیم برای شما مفید بوده باشد و از آن لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست