اگر مدیر هستید حتما اتاق فرار را تجربه کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
15 بازدید
اگر مدیر هستید حتما اتاق فرار را تجربه کنید

امروزه زیاد به بازی‌های فکری مثل اتاق فرار زیاد جدی گرفته نمیشوند یا به زبان ساده‌تر خیلی سطحی به اسکیپ روم نگاه میشود با وجود اینکه همین بازی‌ها در کشورهای پیشرفته برای مقاصد علمی هم استفاده میشود.

از همین رو امروز قصد دارم تا ارتباط اتاق فرار با مدیریت را با هم بررسی کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید و نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارتباط اتاق فرار با رهبری؟

سوال اصلی که باید در ابتدای این مقاله مطرح کنیم اینست که اسکیپ روم چه کمکی میتواند به ما در حوزه مدیریت و رهبری به ما بکند؟ ولی قبل از اینکه جواب این سوال را بررسی کنیم باید کمی عمیق‌تر به دنیای معما و اتاق فرار بپردازیم.

اگر بخواهیم نگاه فنی ولی ساده‌ای به اسکیپ روم داشته باشیم باید بگوییم در اصل اتاق فرار یک بازی معمایی است همراه با یک خط داستانی در ژانرهای مختلف که شما با وجود محدودیت زمانی معماها را حل میکنید و راه فرار را پیدا میکنید که اگر مقاله 6 فیلم سینمایی که باید قبل از رفتن به اتاق فرار دید را مطالعه کرده باشید متوجه میشوید که فیلم Escaperoom از برگرفته از همین تعریف است.

ولی موضوع اینجاست که شما و تیمتان برای اینکه در اتاق فرار موفق باشید نیاز دارید تا به جزئیات با دقت بیشتری توجه کنید و از طرفی هم با اصول پایه‌ای مدیریت و کار گروهی آشنا باشید البته ما در مقاله 12 نکته طلایی برای فرار از اسکیپ روم مفصلا به توضیح نکات طلایی برای موفقیت در اتاق فرار را بررسی کردیم که اگر علاقه داشتید حتما مطالعه کنید.

پس در واقع اتاق فرار میتواند یک گزینه مناسب برای تحقیقات در حوزه رهبری و مدیریت باشد. که در این مقاله قرار است اسکیپ روم را از این زاویه با هم بررسی کنیم.

اگر بخواهیم بازی اتاق فرار را یک مورد یک مطالعاتی جامع در حوزه مدیریت و رهبری قرار دهیم باید چند فاکتور را بررسی کنیم:

  • اهمیت تقسیم کار
  • رهبری گروه
  • نحوه ارتباط‌گیری
  • مهارت حل مسئله

وقتی این فاکتورها را با هم بررسی کنیم متوجه میشویم که چقدر این بازی ساده میتواند به یادگیری مفاهیم پیچیده مدیریت کمک کند. اگر شما جامعه آماری از تیم‌های برنده و بازنده در اتاق فرار بدست آورید میفهمید که تیم‌هایی که ارتباط بهتری با یکدیگر داشته باشند تقسیم کار بهتری دارند و معماها را بهینه‌تر یعنی در مدت زمان کمتری حل میکنند.

در اصل مشخص است که اتاق فرار در واقع یک شبیه ساز تقویت مهارت تقسیم کار گروهی، مهارت رهبری، مهارت ارتباط‌گیری و مهارت حل مسئله است و اگر شما مدیر یک سازمان هستید میتوانید برای افراد سازمان خود اتاق فرار را رزرو کنید!

چرا که حضور در چنین بازی‌های فکری که موفقیت در آن‌ها نیازمند مهارت‌های بالا است میتواند افراد سازمان شما را تقویت کند و در نهایت بازده مجموعه شما را افزایش دهد.

اگر هنوز قانع نشدید که برای افراد سازمان خود اتاق فرار رزرو کنید نگران نباشید هنوز دلایل دیگری هم وجود دارد که شما را مجاب میکند تا تاثیر بازی در آموزش را بیشتر جدی بگیرید.

تقویت مهارت‌های مدیریتی در اتاق فرار

اسکیپ روم مهارت‌هایی را در شما زنده و تقویت میکند که قول میدهم در نگاه اول اصلا این موضوع به ذهنتان هم خطور نکرده…

5/5 - (1 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست