مراسم اختتامیه دومین جشنواره اتاق فرار رازگشا

زمان مطالعه: 11 دقیقه
138 بازدید
گزارش اختصاصی کج بریم رازگشا 1400

فیلم سخنرانی های اختتامیه دومین جشنواره اتاق فرار رازگشا


امروز 17 اسفند 1400 بالاخره اختتامیه دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 پس از کش و قوس‌های فراوان برگزار شد که میتوان آن را نقطه عطفی در دنیای اتاق فرار دانست چرا که این جشنواره قرار بود برای دومین بار برگزار شود و جدای از هر گونه تحلیل و بررسی باعث حمایت و ایجاد فضای رقابتی در دنیای اسکیپ روم‌ها میشود که این فضای رقابتی موجب افزایش کیفیت و توسعه این حوزه میشود.

دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 تحت نظر شواری نظارت و واردات و توزیع اسباب بازی، فدراسیون ورزش‌های همگانی، سازمان تبلیغات همگانی، انجمن بازی‌های فکری فدراسیون ورزش همگانی برگزار شد.

اجرای مراسم دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 توسط مصطفی امامی مجری و گوینده رادیو و تلوزیون بود که مصطفی امامی اجراهای مختلف و معروفی داشته که میتوان به برنامه‌های “نمودار” “سینماگرام” “تی وی پلاس” “کاکتوس” و شما و آی فیلم، اشاره کرد.

مصطفی امامی مجری جشنواره رازگشا

درباره مراسم اختتامیه جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400

مراسم در ابتدا به تلاوت آیاتی از قرآن کریم بعد از یک تاخیر طولانی شروع شد. اگر بخواهیم نقدی بر این جشنواره داشته باشیم باید به همین تاخیر طولانی اشاره کنیم که این موضوع درخور شان یک جشنواره ملی نیست ولی از جایی که هدف رشد این حوزه است قصد نداریم زیاد به این موضوع بپردازیم و امیدواریم در مراحل بعدی مسولان برگزاری مدیریت بهتری روی این موضوع داشته باشند.

تندیس‌های جشنواره اتاق فرار رازگشا

پس از شروع، کلیپی از جشنواره دوره اول رازگشا پخش شد تا مدعوین بیشتر با فلسفه و اهداف این جشنواره آشنا شوند.

پس از آن مجری برنامه مصطفی امامی برای شروع از پارسا بیدگلی دبیر دوره دوم جشنواره دعوت کرد تا توضیحاتی درباره این دوره بیان کند. در این سخنرانی پارسا بیدگلی اظهار خوشحالی کرد که با تمام مشکلات سعی کرده‌اند تا این جشنواره را برگزار کنند و به نکاتی اعم از اینکه سری اول جشنواره قصد و هدف این بوده تا طراح‌های اتاق فرار ارسال شوند و در اصل مبتنی بر ارسال طرح بود ولی قرار است در دوره فعلی یا همان دوره دوم بخش‌های بیشتری بررسی بشود.

 

یکی از نکات ابتدای جشنواره این بود که مجری اعلام کرد آقای جابرزاده (مجموعه بارکد) که یکی از اعضای شواری سیاست گذاری جشنواره به دلیل داشتن دو بازی تصمیم گرفتن که یکی از اتاق ها را از لیست حذف کنند و با یک اتاق در جشنواره شرکت کنند.

اسکیپ روم بارکد

معرفی آقای وحید جابرزاده:

وحید جابرزاده متولد مهر 1365 در تیر ماه 1398 فعالیت خود را با عنوان هم بنیان گذار مجموعه بارکد شروع کرد. او همچنین موفق به طراحی بازی‌های ناقوس و حسرت شد. وحید جابرزاده علاوه بر موارد فوق نویسنده سناریو اتاق فرار خانواده مرموز نیز هست.

جابرزاده شورای سیاست گذاری رازگشا

فرآیند انتخاب اتاق فرارها و داوری جشنواره رازگشا

آنطوری که پارسا بیدگلی اشاره کرد که داوری این دوره از جشنواره بسیار سخت بوده و شاید گلایه‌هایی به وجود بیاید و ما سعی کردیم تا فرآیند درست و عادلانه‌ای برای داوری داشته باشیم. در این فرآیند یک فراخوان ایجاد شد که دوستانی که علاقه به داوری اتاق فرار دارند (البته این افراد باید تجربه زیادی در بازی اتاق فرار داشته باشند) و بیش از 120 نفر در این فراخوان شرکت کردند. در این بخش برای اینکه عدالت رعایت شود سعی شد افرادی که به هر نحوی به عنوان گیم مستر یا آکتور یا هر عنوان دیگر همکاری داشتند حذف شدند و بعد از مصاحبه شورای سیاست گذاری جشنواره با نفرات باقی‌مانده، تعداد 23 نفر با توجه به مهارت قدرت تحلیل در بخش‌های مختلف به عنوان داوران اولیه جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا انتخاب شدند. که این تیم وظیفه انتخاب و تحلیل نامزدهای بازی را بر عهده داشتند. بعد از انتخاب این 23 نفر موظف شدند در تاریخ مشخصی جمع شوند و نظرات و فرم‌های مرتبط با اتاق فرارها را پر کنند. (البته تعدادی هم به دلیل اینکه در شهرستان حضور داشتند به صورت آنلاین فرم‌ها را پر کردند.)

پارسا بیدگلی فرایند داوری

در مرحله بعدی نیاز به داورهای متخصص بود که 4 نفر به عنوان داور اختصاصی انتخاب شدند. ولی 7 نفر از داوران مرحله اول که تحلیل بهتر و بیشتری داشتند هم به این 4 داور اضافه شدند و بعد از تجربه اتاق‌های فرار نامزد شده باید به آن‌ها نمره میدادند و در نهایت برنده اعلام میشد.

نکته بسیار مهمی که پارسا بیدگلی دبیر جشنواره به آن اشاره کرد این بود که در امتیازدهی نهایی وزن یا ضریب امتیاز 4 داور اصلی بیشتر از 7 داوری بود که از مرحله اول به آن‌ها اضافه شده بودند. که این فرآیند میتواند عادلانه باشد هر چند شاید تعدادی از دست اندرکاران این حوزه به این فرآیند نقد داشته باشند ولی دبیر اعلام کرد این فرآیند بسیار شفاف است و هر کسی به این فرآیند اعتراض دارد میتواند با مراجعه به مدیران جشنواره تمام فرآیند را به صورت شفاف با مستندات ملاحظه کند.

هیئت داوران جشنواره رازگشا

معرفی داوران اصلی بخش اتاق فرار برگزیده

1- الهام فلاح (نویسنده) یکی از چهار داور اصلی جشنواره رمزگشا بود که اگر بخواهیم کمی به فعالیت های او اشاره کنیم میتوانیم به آثار او یعنی رمان‌های زمسنان با طعم آلبالو، خونمردگی، همه دختران دریا، به من نگاه کن، خون خواهی و بیرون دایره در حوزه بزرگسالان و کتاب‌های نفرین گربه و نفرین جغذ و زال در حوزه نوجوانان اشاره کرد.

الهام فلاح داور جشنواره رازگشا

الهام فلاح فعالیت و افتخارات زیادی دارند که عبارتست از:

 • منتقد و مدرس پایگاه نقد بنیاد شعر ادبیات داستانی
 • همکاری مستمر با روزنامه ایران و مجله کرگدن
 • برنده هفتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی
 • برنده بخش ویژه آتیه داستان ایرانی یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد

2- سعید فتحی روشن (منتالیست) نیز یکی دیگر از داوران دمین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا بود که از افتخارات و رزومه او میتوان به مواردی همچون

فتحی روشن در رازگشا

 • فینالیست دوره اول و مربی دوره دوم برنامه عصر جدید
 • ابداع کننده سبک تلفیقی منتال – معمایی در اجرای فینال عصر جدید
 • نفر اول منتال در جشنواره سراسری شعبده بازان ایران
 • داور دومین جشنواره شعبده بازان ایران
 • عضو اتاق فکر اولین اسکیپ روم تلویزیونی ایران
 • داور اولین جشنواره شعبده مجلات همشهری
 • عضو انجمن بین المللی شعبده بازان
 • عضو انجمن دیوید کاپرفیلد
 • دارای نشان افتخار انجمن شعبده بازان ایران (تنها ایرانی دارای این نشان)

3- رضا مهدی زاده طراح صحنه تئاتر و سینما هم یکی از داوران اصلی دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 بود. فعالیت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی رضا مهدی زاده عبارتست از:

 • کارشناس طراحی صحنه از دانشگاه هنر تهران
 • کارشناسی ارشد کارگردانی نمایش از دانشگاه تربیت مدرس
 • کارشناسی ارشد مهندسی معماری از دانشکده هنر و معماری، دانشگاه آزاد اسلامی
 • عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران

 رضا مهدی زاده داور جشنواره رازگشا

4- آرش فلاحت پیشه بازیگر تئاتر و سینما هم آخرین داور اصلی بخش اتاق فرار برگزیده دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا بود.

 • فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران
 • مدرس و مدیر کلاس‌های بازیگری تمرکز تا باور
 • بازی در نمایش‌های تک سلولی، ازدواج آقای می سی سی پی، ملاقات بانوی سالخورده، طپانچه خانم، سرآشپز پیشنهاد میکند، به صدای زمین گوش کن، بیلمن، توفان، داستان‌های میان رودان
 • بازی در فیلم سینمایی محمد رسول (ص) ساخته کارگردان مجید مجیدی
 • بازی در سریال‌های برادر جان، بوی باران، گاهی به پشت سرت نگاه کن
 • کارگردانی نمایش‌هایی چون پنهان خانه پنج در و میوه ممنوع
 • گویندگی و صدا‌پیشگی در رادیو و تلویزیون

 آرش فلاحت

عکس از خبرگزاری فارس

معرفی داوران بخش طراحی رازگشا 1400

معرفی داوران بخش طراحی رازگشا 1400

عکس از اینستاگرام مجموعه رازگشا

بخش طراحی دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 داوران اختصاصی خود را داشت که در این بخش این داوران را هم معرفی میکنیم.

1- مسعود حسنلو فعال و پژوهشگر حوزه سرگرم آموزی و تکنولوژی آموزشی، عضو شورای نظارت بر اسباب بازی و عضو مجمع فعالان بازی و اسباب بازی یکی از داوران بخش طراحی جشنواره بود.

2- حامد حسینی هم که موسس و مدیر مجموعه اتاق فرار انیگما فعالیت‌های زیادی داشته که عبارتند از:

نماینده شواری همکاری اتاق فرار اقای حسینی

 • طراح و مجری بیش از 10 اتاق فرار در ایران
 • سرپرست کمیته اتاق فرار انجمن بازی‌های فکری
 • عضو کارگروه اتاق فرار شورای نظارت بر اسباب بازی

3- سورنا نقی خانی هم بنیانگذار مجموعه اسکیپ کیوب داور این بخش بود که از افتخارات او میتوان به طراحی 8 اتاق فرار در ایران و عضو کارگروه اتاق فرار شورای نظارت بر اسباب بازی است.

4- امیر کیقبادی هم دیگر داور این بخش بود و او را به عنوان هم بنیانگذار مجموعه اسکیپ هوم، عضو تیم طراحی اسکیپ هوم، طراحی و مجری بیش از 4 اتاق فرار و مدیر وبسایت مجله اتاق فرار است.

5- در نهایت آخرین داور این بخش هم مهدی اسدزاده فارغ التحصیل رشته حقوق، داستان نویس و نمایش نامه نویس است.

مهمانان افتخاری دومین جشنواره اتاق فرار رازگشا

در ابتدای سخنرانی مهمان‌های جشنواره آقای حسن زاده سخنرانی مختصری داشتند که بازی اتاق فرار را از زاویه دید علوم اجتماعی بررسی کردند و اعلام کردن که سازمان تبلیغات اسلامی قصد دارد تا از فعالان این حوزه حمایت کند که امیدواریم این قول حمایت هر چه زودتر عملی شود و از کساتی که سعی میکنند این صنعت را سرپا نگه دارند حمایت ویژه‌ای شود و تسهیلات خوبی را ارائه کنند.

در بخش دوم سخنرانی هم آقای بهادران رئیس انجمن بازی‌های فکری فدراسیون ورزش‌های همگانی هم مانند آقای حسن زاده سخنرانی مختصر و موجز داشتند و خبرهای خوبی در صنعت اتاق فرار بیان کردند. یکی از این خبرهای خوب، تسهیل روند صدور مجوز باشگاه‌های اتاق فرار بود که دعوت کردند از مجموعه داران تا برای دریافت مجوز اقدام کنند تا بتوانند این حوزه را سر و سامان بدهند.

خبر خوب دوم این بود که قرار است یک رویداد محیطی اتاق فرار به صورت آزمایشی در استان تهران برگزار کند و در صورت موفقیت آن را به صورت ملی برگزار کنند و فراخوان داد همه متخصصانی که میتوانند هم از جنبه فنی و هم محتوایی کمک کنند لطفا در این اتقاف بزرگ ما را یاری کنند. ما در مجموعه کج بریم هم امیدواریم که این اتفاق بزرگ هر چه زودتر میسر شود تا همه این تلاش‌های موجب گستردگی و سازماندهی بازی اتاق فرار در ایران شود.

اجرای استندآپ کمدی در جشنواره اتاق فرار!

یکی از بخش‌های جذاب جشنواره استندآپ کمدی بود که توسط محمد کردبچه اجرا شد و کمی حال و حوای حضار را عوض کرد ولی نقطه مثبت این بخش این بود که شوخی با مجموعه‌های اسکیپ روم در حضور آن‌ها بود که نشان دهنده ظرفیت بالای افراد حاضر در این صنعت است.

استندآپ کمدی کردبچه در رازگشا

مسابقه باز کردن قفل برای حضار جشنواره

در ابن بخش برگزارکنندگان جشنواره رازگشا مسابقه‌ای برای حضار در نظر گرفتن بودند که دو نفر از تیم کج بریم در این بازی شرکت کردند. که در این بازی مجری برنامه چند کلمه میگفت و باید با توجه این کلمات شرکت کننده اسم اتاق فرار را حدس میزد که در انتها به برندگان این بخش یک بلیط اتاق فرار اعطا شد.

مسابقه تماشاگران رازگشا

بازکردن قفل در رازگشا

مسابقه رازگشا 1400

مسابقه رازگشا

بعد از این برنامه‌ها نوبت معرفی برندگان این دوره از جشنواره ملی اتاق فرار رازشگا 1400 بود که بخش‌های جذابی برای آن در نظر گرفته شده بود.

جوایز بخش طراحی و ایده‌پردازی آماتور

علاقه‌مندان به این حوزه طرح‌های خود را برای جشنواره ارسال کرده یودند و 5 طرح به فینال رسیدند و 3 تا از آن‌ها برنده شدند. طرح‌های رسیده به فینال افشا، تماس، دروازه هفتم، مهاجران و نوت note بودند.

قرار بود تا برنده را را خانم کلباسی برنده دوره اول جشنواره بدن که متاسفانه حضور نداشتند.

دروازه هفتم در جشنواره رازگشا

مهاجران در رازگشا

افشا در رازگشا

 1. طرح اول : دروازه هفتم
 2. طرح دوم : مهاجران
 3. طرح سوم : افشا

جایزه موسیقی برتر در بخش جنبی جشنواره رازگشا 1400

برنده این بخش از جشنواره رسید به موسیقی اتاق فرار آشتزاد که در این جشنواره موفقیت‌های زیادی بدست آوردند.

جایزه موسیقی برتر در بخش جنبی جشنواره رازگشا 1400

جایزه بهترین سناریو اقتباسی

سناریو اتاق فرار مستاجر موفق به برنده شدن جایزه بهترین سناریو اقتباسی در دومین جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا شد.

تازه نفس‌های 1399

این بخش هم جزو قسمت‌های جذاب این دوره از جشنواره رازگشا بود که مجموعه‌های اتاق فراری که در سال 1399 شروع به فعالیت کرده بودند مورد بررسی قرار گرفت که اتاق فرار پنهان شده در سایه از مجموعه اسکیپ اسپیرال EscapeSpiral برنده این جایزه شد.

جایزه بهترین سناریو 1399

نامزدهای این بخش آتشزاد، حس، دارک، شبح بازارچه، افریطه و هیپنوگرام بودند که اتاق فرار آتشزاد موفق شد در این بخش هم جایزه بهترین سناریو شد.

جایزه بهترین فضاسازی و دکور جشنواره

این بخش هم 6 نامزد به مرحله نهایی راه یافتند که عبارتند از: تنهایی، رهایی، زار، شبح بازارچه، افریطه و هیپنوگرام. در این بخش هم اتاق فرار زار موفق شد جایزه بهترین فضاسازی و دکور دومین جشنواره رازگشا را بدست آوردند.

اتاق فرار زار در جشنواره رازگشا

جایزه خلاقانه‌ترین اتاق فرار رازگشا

قرار بود جایزه این بخش را مدیر مجموعه دالون اهدا کند که متاسفانه در سالن حضور نداشتند و دعوت شد از مدیر مجموعه بوم اسکیپ تا جایزه خلاقانه‌ترین اتاق فرار را اهدا کند.

نامزدهای این بخش پنهان شده در سایه، تنهایی، حس، دارک، شبح بازارچه و گالری بودند که اتاق فرار شبح بازارچه از مجموعه اسکیپ روم دات ای ار برنده این جایزه شد.

جایزه بهترین طراحی معما

در این بخش هم 5 اتاق فرارِ، پنهان شده در سایه، تنهایی، حس، زار و شبح بازارچه کاندید دریافت جایزه بهترین طراحی معما بودند که اتاق فرار پنهان شده در سایه برنده بهترین اتاق فرار در این بخش شد و نماینده اتاق فرار پنهان شده آقای علی سرمدی اشاره داشت امیدوار است که مجموعه داران توجه بیشتری به کیفیت معماها در اتاق فرار داشته باشند.

علی سرمدی از پنهان شده در سایه

جایزه بهترین طراحی اکت

در بخش طراحی اکت هم 6 نامزد معرفی شدند که عبارتند از اتاق فرار آتشزاد، پنهان شده در سایه، خوابگاه، شبح بازارچه، شمارش معکوس و افریطه. مدیر مجموعه دژاوو جایزه تیم اول را به اتاق فرار عفریته اهدا کرد.

اتاق فرار عفریته در جشنواره رازگشا

جایزه طراحی بهترین اکت

جایزه بهترین اتاق فرار 1400

بالاخره رسیدیم به مهمترین جایزه این دوره از جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 یعنی بهترین اتاق فرار که برای این بخش هم 6 اتاق فرار نامزد دریافت این جایزه شده بودند.

نامزدهای دریافت جایزه بهترین اتاق فرار 1400

 1. اتاق فرار پنهان شده در سایه
 2. اتاق فرار تنهایی
 3. اتاق فرار حس
 4. اتاق فرار دارک
 5. اتاق فرار شبح بازارچه
 6. اتاق فرار هیپنوگرام

جایزه بهترین اتاق فرار در سال 1400 را مدیر مجموعه انیگما به اتاق فرار شبح بازارچه از اسکیپ روم دات ای ار اهدا کرد که توانستند بهترین اتاق فرار ایران در سال 1400 را بدست آورند و نمایندگان این مجموعه ضمن تشکر از دست اندرکاران این جشنواره از تمام همکاران خود در این مجموعه تقدیر به عمل آورند.

اتاق فرار شبح بازارچه در جشنواره رازگشا

اتمام دومین جشنواره رازگشا

این دوره از جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا 1400 با تمام تلخی و شیرینی‌ها به اتمام رسید و علاقه‌مندان به حوزه اسکیپ روم برنده اصلی این دوره از جشنواره بودند چرا که همین طور که در ابتدا اشاره کردیم برگزاری چنین دورهمی‌ها و جشنواره‌ها میتواند موجب افزایش اعتماد به نفس و ایجاد حس رقابت بین فعالان این صنعت میشود و در نهایت منتج به رشد و توسعه این حوزه میشود.

نقد سازنده بر جشنواره رازگشا 1400

ما همچنان اعتقاد داریم که این جشنواره نقاط مثبت بسیار زیادی داشت ولی میتوانیم نقد سازنده‌ای هم داشته باشیم تا مسولان با رعایت این نکات میتوانند دوره بعدی را با کیفیت فوق العاده‌تری برگزار کنند.

یکی از نقدهای وارد به این جشنواره ورود و خروج زیاد خیلی از مجموعه داران بود که حتی هنگامی که مجری برای اهدای جوایز از مدیر چندین مجموعه درخواست کرد که به روی سن بیایند که خارج از سالن بودند و همین موضوع باعث ناهمانگی بود و نظم جشنواره رو کمی بهم ریخت.

هماهنگ نبودن اتاق فرمان و مجری نیز یکی از ناهمانگی‌های این جشنواره بود که میتوان آن را در سری‌های بعدی با هماهنگی حل کرد.

امیدواریم که از مطالعه این گزارش اختصاصی کج بریم که سعی کردیم کل این جشنواره را برای شما پوشش بدهیم لذت برده باشید و لطفا نظرات و تجربیات خود درباره اتاق فرار با ما به اشتراک بگذارید.

4.9/5 - (44 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

15 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کیفیت تیم داوری خیلی بالا بود ، اینم باید بگم که رقابت خیلی نزدیک و تنگا تنگ بود .
  تشکر میکنم از جشنواره رازگشا ، و از تیم خبری شما
  امیدوارم سال دیگه ماهم جایزه برنده بشیم‌❤️

  پاسخ
 • یعنی واقعا من موندم این مجری رو از کجا برداشتن آوردن جز اینکه به حواشی بپردازه هیچ کار دیگه ای نکرد امیدوارم جشنواره های بعدی از مجری های بهتری استفاده کنن

  پاسخ
 • سیما بحرینی
  اسفند 18, 1400 5:37 ب.ظ

  عالی بود ولی خیلی نامرتب بود

  پاسخ
  • سپاسگذارم خانم بحرینی بابت اشتراک گذاری نظرتون، بله کمی برگذاری ناهماهنگی داشت ولی چون برای دومین بار بود میتوان اغماض کرد ما هم امیدواریم در مراحل بعدی برگزارکنندگان نظم بهتری رو برقرار کنند.

   پاسخ
 • سخنرانی های خوبی بود. به امید اینکه واقعا برای رشد این بازی ها تلاش کنن

  پاسخ
  • سپاس از شما خانم پریا بابت اشتراک گذاری نظرتون
   بله ما هم امیدواریم که این صنعت خیلی پر قدرت رشد کنه
   با آرزوی سلامتی و لحظات هیجان انگیز برای شما دوست عزیز

   پاسخ
 • در کل برای برگزاری هر جشنواره مشکلاتی وجود دارد ولی این نکته رو فراموش نکنید که برگزاری جشنواره باعث بالا رفتن کیفیت و رقابت سالم بین رقبا خواهد شد و اینکه مجموعه داران فقط به عنوان حرفه نگاه نخواهند کرد و در تلاش برای افزایش کیفیت و محتوای بازی های خود خواهند بود ….
  سپاس از شما

  پاسخ
  • خانم فاطمه 100 درصد حرف شما درست و منطقیه و فقط انتقادهای ما سازنده بود و سعی کردیم 90 درصد به نقاط مثبت جشنواره بپردازیم ولی نیازه تا ضعف ها را هم ببینیم و برای بهتر شدنش راهکاری پیدا کنیم تا روز به روز هم کیفیت اتاقا بهتر بشه هم کیفیت برگزاری جشنواره ملی اتاق فرار رازگشا
   با آرزوی سلامتی و زندگی هیجان انگیز برای شما دوست عزیز

   پاسخ
 • مرسی از گزارش کاملی که تهیه کردید

  پاسخ
 • یه جشنواره دیگه هم تو تهران برگذار میشه امسال نشد؟

  پاسخ
  • تحریریه کج بریم
   اسفند 29, 1400 6:27 ب.ظ

   سلام خانم سارا. تنها جشنواره ملی ای که در ایران با موضوع اتاق فرار برگزار می شود، جشنواره ملی رازگشا هستش.

   پاسخ
 • سلام مرسی از شما که همچین گزارش کاملی رو منتشر کردید ولی کاشکی بهترین اکتور هم تو این جشنواره بررسی و معرفی می شد. این که یک اتاق فرار تندیس مثلا بهترین اتاق فرار رو میگیره قطعا اکتور ها هم نقش خیلی زیادی داشتن تو ایجاد هیجان و ترس اون بازی که اون بازی تونسته تندیس رو بگیره بخاطر همین اگر برای جشنواره جدید این موضوع رو هم بررسی کنن خیلی خوب میشه

  پاسخ
 • الان بخوایم بهترین اتاق فرار هارو بریم همینایین که تو این جشنواره قبول شدن؟

  پاسخ
  • تحریریه کج بریم
   اردیبهشت 22, 1401 7:11 ب.ظ

   سلام کاظم عزیز، اتاق فرار هایی که در جشنواره رازگشا تندیس گرفتن جزو بازی های با کیفیت و جذاب تهران هستن، منتها باید توجه کنید که اگر تجربه اولتون هستش این بازی ها مناسب تجربه اول نیستن، بهتره که از اتاق فرار های دیگه شروع کنید و به مراتب این بازی ها را تجربه کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست