چه کارهایی در اتاق فرار نکنیم؟!

زمان مطالعه: 2 دقیقه
25 بازدید
چه کارهایی در اتاق فرار نکنیم

اتاق فرار یک سرگرمی بسیار جذاب است که ما در مجله کج بریم سعی کردیم تا این بازی که امروزه در ایران هم بین جوانان جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است را از جنبه‌های مختلفی بررسی کردیم ولی امروز قصد داریم تا درباره این صحبت کنیم که چه کارهایی در اتاق فرار نکنیم؟!

اسکیپ روم آنطوری که فکر میکنید ساده نیست و اگر آن را جدی نگیرید مطمئنا شکست خواهید خورد. در مقاله 12 نکته طلایی برای فرار از اسکیپ روم نکات قابل توجهی مثل انتخاب هم‌تیمی های خوب، خوب گوش دادن به گیم مستر، مدیریت زمان در اتاق فرار و نکات دیگر بررسی کردیم. ولی خوب باید اگر اتاق فرار باز هستید بدانید که چه نبایدهایی را باید بدانیم.

برقراری ارتباط با اعضای تیم

همه افرادی که در حوزه اتاق فرار تجربه دارند، میدانند که کارگروهی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت یک تیم در بازی اتاق فرار است. یک تیم که استراتژی بردن دارد باید وظایف را بین اعضای تیم تقسیم کند تا زمان را هم مدیریت کند.

مطمئنا اگر اعضای یک تیم اسکیپ روم با هم ارتباط برقرار نکنند، خیلی از ایده‌ها برای حل معماها از بین میروند و خودتان میدانید که در آخر شکست میخورند.

دست زدن به اشیا Dont Touch

اگر یکبار هم به اتاق فرار رفته باشید میدانید که قبل از ورود تیم شما به اسکیپ روم، گیم مستر سعی میکند در ابتدا نکاتی درباره قوانین، نحوه باز کردن قفل اتاق فرار و توضیحاتی درباره سناریو بازی تا به شما گوشزد کند. (اگر علاقه دارید درباره قفل‌های استفاده شده در اتاق فرار بدانید مقاله معرفی انواع قفل‌های اتاق فرار را مطالعه کنید.) گیم مستر در این توضیحات در مورد اشیای دونت تاچ که نباید به آن‌ها دست بزنید هم صحبت میکند.

مطمئن باشید که گیم مستر به شما دروغ نمی‌گوید و جواب معماها در این اشیا نیستند.

حالت غیر طبیعی

اکثریت مجموعه‌های اتاق فرار، قوانینی دارند که اگر شما در حالت طبیعی نباشید، اجازه ورود به شما نمیدهند. ولی نکته اینجاست که شما میدانید برای حل معماهای اتاق فرار نیاز به تمرکز و سرعت عمل دارید و اگر در حالت طبیعی نباشید بی شک نمیتوانید موفق شوید.

کمک نگرفتن

تعداد معدودی از افرادی که اتاق فرار بازی میکنند. سعی میکنند که از کسی کمک نگیرند. البته در ابتدای این مقاله اشاره کردیم که ارتباط و مشورت بین اعضای تیم مطمئنا یکی از کلیدی‌ترین فاکتورهای موفقیت در این بازی است ولی بعضی از اوقات همه افراد تیم نمیتوانند جواب معما را پیدا کنند و نیاز دارند که از گیم مستر کمک یا در اصطلاح هینت (Hint) بگیرند.

اگر احساس کردید به بن‌بست رسیدید و راهی برای حل معما ندارید خیلی زود از گیم مستر درخواست کمک کنید. چرا که هر چقدر بیشتر در آن مرحله بمانید زمان را از دست داده‌اید.

استفاده از تلفن همراه

زمانی که شما وارد اتاق فرار میشوید باید تمام لوازم خود را در کمد بگذارید و تقریبا تمام اتاق‌های فرار به شما اجازه نمیدهند که تلفن همراه را با خود داخل اتاق ببرید. در واقع اگر هم با خود ببرید مطمئنا کمکی به شما نمیکند. پس سعی کنید حواس خود را با این موضوع پرت نکنید و برای مدتی نه چندان طولانی از هواس پرتی‌های دنیای دیجیتال دور بمانید.

در این مقاله از مجله کج بریم تلاش کردیم تا ریز نکاتی که نباید در اتاق فرار انجام دهیم را با هم مرور کنیم. امیدوارم از مطالعه این موارد لذت برده باشید و لطفا تجربیات یا نکاتی که حس میکنید، نباید در اتاق فرار انجام دهیم را با ما و دیگر علاقه‌مندان دنیای اسکیپ روم به اشتراک بگذارید.

5/5 - (5 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست