3 استراتژی طلایی برای موفقیت در اولین تجربه اتاق فرار

زمان مطالعه: 6 دقیقه
23 بازدید
3 استراتژی طلایی برای موفقیت در اولین تجربه اتاق فرار

معمولا افرادی که تجربه اتاق فرار را دارند میدانند که چگونه در این بازی عمل کنند و ساز و کار فعالیت در این بازی چیست ولی ما در مجله کج بریم 12 نکته طلایی برای فرار از اسکیپ روم را برای شما آماده کردیم تا اگر در اتاق فرار خوب ظاهر نمیشوید، بتوانید بهتر عمل کنید.

3 استراتژی برای موفقیت در اولین تجربه اتاق فرار

ولی ممکن است شما هنوز اتاق فرار را تجربه نکرده باشید و ایده‌ای برای حضور در اتاق فرار نداشته باشید. خوب مطمئنا باید کمی در مجله کج بریم درباره اتاق فرار اطلاعات بدست آورید؛ ولی ما در این مقاله سه استراتژی طلایی برای موفقیت در اولین تجربه اتاق فرار را در اختیار شما قررار میدهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

ولی قبل از اینکه به 3 استراتژی موفقیت در اسکیپ روم بپردازیم بهتر است تا با هم در ابتدا انواع معماهای اتاق فرار را بررسی کنیم البته برای بهتر فهمیدن مدل‌های معما در اتاق فرار میتوانید مقاله چگونه معماهای اتاق فرار را حل کنیم را مطالعه کنید.

معماهای رایج اتاق فرار

در این بخش معماهای رایج در اتاق فرار را به شما معرفی میکنیم تا بدانید قرار است با چه چیزی روبرو شوید. پس با دقت این بخش را مطالعه کنید.

1- رمزگشایی پیام‌های مخفی

این نوع پیام گذاری به صورت مخفی یکی از روش‌های رایج و معمول در اتاق فرار است که طراحان بسیار از آن استفاده میکنند و شما باید بتوانید این پیام‌ها را رمزگشایی کنید.

رمزگشایی پیام‌های مخفی

 • اگر در اتاق فرار نماد عجیب و غریبی دیدید مطمئن باشید در اتاق فرار هیچ چیز اتفاقی نیست و باید توسط این نماد به جواب یا رمز قفل موجود در اتاق فرار برسید.
 • ما در مقالات قبلی هم اشاره کردیم که بعضی از معماها مبتنی بر صدا یا آوا هستند؛ پس با دقت گوش کنید تا اگر رمز مورسی شنیدید بتوانید آن را تفسیر کنید.
 • البته که معما میتواند بصری باشد و شما باید با دقت به دکور دقت کنید چرا که ممکن است جواب معما را در قالب یک هنر انتزاعی مثل تابلو نقاشی پنهان کرده باشد.

2- رمزگشایی در قالب متن

ممکن است متنی نامرتبط در اتاق پیدا کنید؛ شک نکنید رازی در دل این متن وجود دارد و شما و تیمتان سریعا باید سعی کند این متن را رمزگشایی کند تا جواب معما را پیدا کند.

رمزگشایی در قالب متن

 • به اشیا هنری یا مجسمه‌ها با دقت نگاه کنید شاید عدد یا تاریخی روی آن حک شده باشد که بتواند شما را به جواب برساند؛ در اتاق فرار یک قانون نانوشته وجود دارد که هیچ چیز بی دلیل در دکور قرار نگرفته است!
 • به هر چیزی که در اتاق فرار پر رنگ نوشته یا کشیده شده با دقت نگاه کنید ممکن است جواب همان باشد.

3- سرنخ‌های پنهان شده با استفاده از بلک لایت

جوهر بلک لایت به گونه‌ای است که تا زمانیکه که نور فرابنفش به آن نتاباند دیده نمیشود و نامرئی؛ طراحان اتاق فرار از این روش فوق العاده، زیاد استفاده میکنند پس اگر چراغ قوه مخصوصی دیدید بدانید که ممکن است این روش به کار گرفته شده باشد.

سرنخ‌های پنهان شده با استفاده از بلک لایت

 • بعضی اوقات شما یک جعبه در اتاق پیدا میکنید که برای باز کردن آن نیاز به حل معما دارید و درون آن جعبه شما بلک لایت پیدا میکنید! پس مطمئن باشید با تاباندن این نور به یک شی یا بخشی از اتاق جواب معمای بعدی را پیدا میکنید.
 • بلک لایت را فقط به دیوار و فضاهای معمول نتابانید؛ چون ممکن است طراح کمی کار را برای شما سخت‌تر کرده باشد و جواب را در داخل کشوها یا زیر میز قرار داده باشد. پس سعی کنید ساختارهای مغز خود را بشکنید.

4- معماهای ترکیبی

با یک قفل ترکیبی باید چندین سرنخ پیدا کنید و با قرار دادن این سرنخ‌ها کنار یکدیگر بتوانید قفل را باز کنید…

 • سعی کنید فکر کنید که این قفل ترکیبی میتواند نشانگر چه چیزی باشد؟ مثلا یک قفل 6 رقمی، میتواند تاریخ باشد یا کلمه‌ای مرتبط با اتاق فرار در اصل نیاز است شما الگو را حدس بزنید.
 • در بعضی از اوقات شما جز یک بخش، جواب همه بخش‌ها را دارید در این مواقع میتوانید بخش آخر را به صورت آزمون و خطا یا شانسی بدست آورید.

ما یک ویدیو از 10 اشتباه نابخشودنی در اتاق فرار هم برای شما در مجله کج بریم آماده کردیم که شما میتوانید با دیدن این ویدیو اشتباهی در اسکیپ روم انجام ندهید.

5- استفاده از مکان‌های عجیب برای پنهان کردن سرنخ‌ها

مطمئنا شما در اتاق فرار نمیتوانید همه سرنخ‌ها را در شروع بازی پیدا کنید و طراح بازی هم برای به اشتباه انداختن شما سعی میکند تا معماها را در مکان‌های عجیب پنهان کند؛ البته فراموش نکنید گیم مستر هیچ وقت به شما دروغ نمیگوید، پس به دنبال سرنخ در بخش‌های Dont Touch بازی نگردید.

 • معمولا سرنخ‌ها را طراحان در بین کتاب‌ها قایم میکنند؛ پس اگر کتابخانه دیدید حتما با دقت آن را بررسی کنید چرا که ممکن است یک سرنخ یا در پشت قفسه کتابخانه پنهان شده باشد یا در لابلای کتاب‌ها
 • به سادگی از کنار کشوها یا کابیت‌ها رد نشوید ممکن است کلید یا یک سرنخ‌ در این بخش پنهان شده باشد و سعی کنید با دقت این بخش را بررسی کنید.

خوب در این بخش سعی کردیم تا شما را نحوه پنهان کردن سرنخ در بازی اتاق فرار کمی آشنا کنیم و شما الان میدانید که با دیدن هر چیزی در اتاق فرار باید چه اقدامی داشته باشید و وقت آن رسیده تا سه استراتژی طلایی برای موفقیت در اولین تجربه اتاق فرار را به شما بگوییم.

استراتژی‌های طلایی موفقیت در اسکیپ روم:

1- تعامل با همه اعضای گروه

معمولا هر فردی در اتاق فرار دوست دارد قهرمان باشد که ما در مقاله شخصیت خود را در اتاق فرار بشناسید به صورت مفصل به این موضوع اشاره کرده‌ایم؛ ولی باید بدانید که همه اعضای باید تلاش کنند به طور مثال برای گشتن بالای کابینت ها سعی کنید از فرد بلند قد گروه استفاده کنید همین موضوع باعث میشود تا همه اعضا تلاش خود را بکنند و مطمئنا موجب موفقیت در بازی میشود.

یکی از بهترین استراتژی‌ها در اتاق فرار اینست که شما هر زمان چیزی پیدا کردید به بقیه اعضای تیم اعلام کنید تا آن‌ها هم از این موضوع با خبر شوند چرا که ممکن است مغز آن‌ها در لحظه ارتباطی بین سرنخ‌ها پیدا کند که شما نمیتوانید؛ پس همه اعضا به محض اینکه چیزی پیدا کردند باید به یکدیگر اعلام کنند.

با وجود اینکه همه اعضا باید با هم تعامل داشته باشند ولی نیازی نیست همه با هم سعی کنند یک معما را حل کنند و بهتر است تا هر فرد یا گروهی به یک کار مشغول باشند و گرنه گذر زمان را از دست میدهند و بازی به اتمام میرسد.

2- سرنخ‌ها را مرتب نگه دارید

شما در طول بازی ممکن است سرنخ‌های زیادی بدست آورید. بعضی از آن‌ها را استفاده میکنید و بعضی نیز بلا‌استفاده میمانند؛ اگر سرنخی مثل کلید را استفاده کردید بگذارید سرجایش بماند ولی اگر سرنخی استفاده نشده بود مرتب با خود نگه دارید تا به موقع از آن استفاده کنید.

شما باید توجه ویژه‌ای به سرنخ‌ها داشته باشید چون ممکن است شما زودتر یک سرنخ مرتبط با معمای بعدی را پیدا کنید؛ پس حواستان به این موضوع باشد.

3- از کمک‌هایی (هینت) که دارید استفاده کنید.

در ابتدای بازی به حرف‌های گیم مستر بازی با دقت گوش کنید چرا که ممکن است راهنمای‌های مفیدی در آن باشد و در طول بازی بدرد شما بخورد. پس سعی کنید در اتاق فرار همه تمرکز خود را به کار بگیرید.

گیم مستر نقش مهمی در اتاق فرار دارد و ما در مقاله نقش گیم مستر در اتاق فرار این موضوع را کاملا بررسی کردیم و اگر علاقه داشتید حتما آن را مطالعه کنید.

ممکن است در طول بازی به بن بست بخورید و پیشرفت نکنید؛ گیم مستر میتواند شما را در مسیر درست قرار دهد ولی بعضی از بازیکنان اصرار دارند که از راهنمایی‌ها استفاده نکنند؛ که این کار کاملا اشتباه است. پس در طول بازی اگر احساس کردید مسیر را اشتباه میروید نترسید و از گیم مستر راهنمایی بخواهید.

در آخر هم فراموش نکنید که اتاق فرار یک سرگرمی است و شما این بازی را رزرو کردید تا زمان فراغت خود را همراه با دوستان یا خانواده بگذرانید و لذت ببرید و زیاد درگیر این نباشید که در زمان مشخص از اتاق فرار خارج شوید!!

در این مقاله سعی کردیم تا سه استراتژی طلایی برای موفقیت در اولین تجربه اتاق فرار را با هم بررسی کنیم و امیدواریم از مطالعه آن لذت برده باشید. لطفا نظرات و تجربیات اولین سری اتاق فرار خود را با ما و دیگر علاقه‌مندان به این صنعت به اشتراک بگذارید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست