معرفی 4 تا از بهترین بردگیم‌های اتاق فرار

زمان مطالعه: 5 دقیقه
20 بازدید
4 بردگیم با تم اتاق فرار

امروزه بازی‌های فکری به شدت در بین جوانان رونق دارد و اتاق فرار و بردگیم دو تا از بهترین بازی‌هایی است که امروزه مورد استقبال قرار گرفته و رایج شده از همین رو در این مقاله از مجله کج بریم در تلاش هستیم تا 4 تا از بهترین بردگیم‌های اتاق فرار را به شما علاقه‌مندان به حوزه بازی‌های فکری معرفی کنیم.

4 بردگیم اتاق فرار

امروزه با توجه به شرایط شاید خیلی از افراد به اتاق فرار علاقه‌مند باشند ولی موقعیت اینکه در اسکیپ روم شرکت کنند را نداشته باشند ولی جای نگرانی نیست. میتوانند با خریدن بازی‌های بردگیم با تم اتاق فرار از این سرگرمی لذت ببرند.

در ادامه به معرفی این 4 بردگیم از بین تعداد زیادی بردگیم اتاق فرار میپردازیم پس با ما همراه باشید.

1- خانه عروسکی نفرین شده

مجموعه Thinks Fun یکی از طراحان بازی فوق‌العاده Escape The Room که جزو بهترین بردگیم‌ها است این بار بردگیم جدیدی به بازار برگشته است. خانه عروسکی نفرین شده یکی بردگیم با تم اتاق فرار است که این کمپانی اخیرا روانه بازار کرده است.

خانه عروسکی نسبت به نسخه‌های قبلی فضای گسترده تری دارد و بازیکنان را بیشتر در فضای اتاق فرار غرق میکند و البته از لحاظ قیمتی هم مطمئنا بهای بیشتری باید برای آن بپردازید.

ّبردگیم خانه عروسکی نفرین شده

در این بازی شما در خانه عروسکی قرار دارید که 4 اتاق دارد به اضافه‌ی اتاق شیروانی که باید تمام معماهای پنهان شده در این خانه را حل کنید. ولی طراحی این بازی به حدی حرفه‌ای است که اصلا حس نمیکنید که در یک اتاق فرار دو بعدی کاغذی قرار دارید و کاملا حس میکنید در یک اتاق فرار واقعی قرار گرفته‌اید.

همانطور که اشاره کردیم این بازی نسبت به دو نسخه قبلی از لحاظ قیمتی گران‌تر است. ولی نکته‌ای در مورد بردگیم خانه عروسکی باید به آن اشاره کنیم اینست که این بازی تقریبا بین 2 الی 3 ساعت شما را سرگرم میکند و تعداد نفرات پیشنهادی برای این بازی 2 نفر است که بتوانند به طور دقیق همه اتاق ها را بگردند و معماها را حل کنند.

جزئیات بردگیم خانه عروسکی

 • درصد سختی بازی بردگیم: سخت
 • تعداد نفرات بازی: 1 الی 4 نفر
 • مدت زمان بازی: 2 ساعت و نیم
 • محدودیت سنی: افراد بالای 13 سال
 • قیمت بردگیم خانه عروسکی: تقریبا 43 دلار

2- بازی خروج EXIT

سری بازی‌های EXIT نیز جزو دسته بردگیم‌هایی با تم اتاق فرار هستند. Abandoned Cabin, Secret Lab و Pharaoh’s Tomb از سری بازی‌های EXIT هستند که تم فرار دارند و شما خود را در شرایط خطرناک میبینید و باید فرار کنید و به همین دلیل است که میگویند این بردگیم‌ها تم اتاق فرار دارند. قیمت هر کدام از این بازی‌ها 15 دلار است و از کیفیت یکسانی برخوردار هستند.

بردگیم خروج EXIT

محتویات این بازی یک دیسک رمزگذاری شده، یک کتابچه راهنما، یک کتابچه پازل یا معماها و تعدادی کارت است. که در تصویر مشاهده میکنید.

این بازی مکانیزم بسیار جذابی دارد و دقیقا مثل زمانی که در اتاق فرار نیاز به کمک دارید، زمانی که احساس کردید گیر افتادید میتوانید از کارت‌های راهنما استفاده کنید و در صورتی که شانس داشته باشید این کارتها به شما کمک میکند و بازی را ادامه میدهید.

این بازی هیجان انگیز یک بردگیم در تم اتاق فرار است که در سال 2017 منتشر شد و بیصبرانه منتظر سری جدید این بازی رومیزی هستیم.

جزئیات بردگیم EXIT

 • درصد سختی بازی در حد متوسط است.
 • تعداد نفرات بازی: 1 تا 4 الی 6 نفر است ولی ما 2 نفر را پیشنهاد میکنیم.
 • مدت زمان بازی: 1 الی 2 ساعت است.
 • مدودیت سنی: افراد بالای 12 سال
 • قیمت بردگیم EXIT: تقریبا 15 دلار است.

3- بازی اسکیپ د روم (Dr. Gravely’s Retreat & Mystery at the Stargazer’s Manor)

این بردگیم شامل دو بازی است که عبارتند از Dr. Gravely’s Retreat و Mystery at the Stargazer’s Manor که در این قسمت این دو بازی سریالی را به شما معرفی میکنیم. اما اگر با دقت کنیم این دو بازی با کیفیت کمی با هم فرق دارند و شباهت خیلی زیادی بین این دو دیده نمیشود.

برای کسانی که با بردگیم آشنا هستند یک بازی در حد متوسط است و شما 4 پاکت دارید که در هر کدام آن‌ها تعدادی معما وجود دارد و شما با حل کردن مغماها میتوانید به بسته بعدی دسترسی داشته باشید.

بردگیم ESCAPE THE ROOM

بردگیم Dr. Gravely’s Retreat

این بازی به دلیل داشتن پازل‌های جذاب میتواند جزو بهترین بردگیم‌های موجود محسوب شود و به شدت تم اتاق فرار دارد و برای کسانی که به حوزه اسکیپ روم علاقه دارند میتواند تجربه جذاب و لذت بخشی باشد.

جزئیات بازی Dr. Gravely’s Retreat

 • سختی بازی: در حد متوسط
 • تعدات نفرات بازی: در دستورالعمل نوشته 3 تا 8 نفر ولی پیشنهاد ما در کج بریم اینست که بین 1 الی 3 نفر این بازی را تجربه کنید.
 • مدت زمان بازی: 90 دقیقه یا یک ساعت و نیم است.
 • محدودیت سنی: افراد بالای 13 سال
 • قیمت بردگیم Dr. Gravely’s Retreat: تقریبا 22 دلار است.

بردگیم Mystery at the Stargazer’s Manor

این بازی توسط مجموعه کج بریم تست شده و ما متوجه شدیم که این بازی برای افرادی که تجربه اتاق فرار دارند بسیار ساده است و جزو بازی‌هایی است که خانواده میتوانند با کودکان خود انجام دهند. ولی به حدی داستان جذاب است و از مواد بسیار با کیفیت ساخته شده که ان را هم میتوان جزو بهترین بازی‌های بردگیم با تم اتاق فرار دانست.

جزئیات بردگیم Mystery at the Stargazer’s Manor

 • درصد سختی بردگیم: آسان
 • تعداد نفرات بازی: 3 تا 8 نفر است ولی ما باز هم پیشنهاد میکنیم این بازی را باید 1 تا 3 نفر با هم بازی کنند.
 • مدت زمان بازی: 90 دقیقه یا یک ساعت و نیم است.
 • محدودیت سنی: افراد بالای 10 سال
 • قیمت بردگیم Mystery at the Stargazer’s Manor: تقریبا 22 دلار است.

4- بردگیم Journal 29

بردگیم Journal 29 یک بازی کاملا متفاوت با آنچه تا اینجا معرفی کردیم است و کل بازی در قالب یک کتاب است و این کتاب تشکیل شده از 63 معما در 148 صفحه سیاه و سفید است و نکته جالب درباره این بردگیم این است که هر صفحه از این بازی در سایت رسمی آن صفحه‌ای دارد و شما بعد از پیدا کردن جواب باید آن را در اینترنت وارد کنید.

سایت به شما کدی میدهد و کد را برای حل معمای بعدی باید بنویسید تا یادتان نرود.

بردگیم Journal 29

البته در سایت یک بخش انجمن وجود دارد که افرادی که قبلا بازی کرده‌اند راهنمایی‌ها در آن بخش قرار دادند که میتواند به شما کمک کند.

در کل این بردگیم نیز به دلیل خاص بودن و روند معماهایش جز یکی از بردگیم‌های قوی با تم اتاق فرار است که شما باید مرتبا معما حل کنید. در کل این بردگیم یکی از بازی‌هایی است که شاید برای یک نفر بازی کردن خیلی جذاب تر باشد وقتی شما در سفر هستید و تنها میتواند سرگرمی بسیار مناسبی برای هر فرد باشد.

جزئیات بردگیم Journal 29

 • درصد سختی بازی: بسیار چالش برانگیز
 • تعداد نفرات بازی: محدودیت ندارد ولی پیشنهاد ما بین 1 الی 3 نفر است.
 • مدت زمان بازی: این بازی محدودیت زمانی ندارد و اگر بهه تنهایی و با کمترین راهنمایی ممکن پیش بروید تقریبا 1 ساعت زمان میبرد.
 • محدودیت سنی: این بازی همچنین محدودیت سنی ندارد ولی پیشنهاد ما افراد بالای 13 سال است.
 • قیمت بردگیم Journal 29: تقریبا 13 دلار است.

در این مقاله از مجله کج بریم سعی کردیم شما را با 4 تا از بهترین بردگیم‌هایی با تم اتاق فرار آشنا کنیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد. لطفا نظرات و تجربیات خود درباره بردگیم با تم اتاق فرار را با ما و دیگر علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (4 امتیاز)

آخرین مقالات کُج بریم

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کدوم یکی از اینا تو ایران هست ؟!؟

  پاسخ
  • تحریریه کج بریم
   فروردین 22, 1401 10:39 ق.ظ

   سلام نازنین عزیز، در اکثر مراکز فروش بردگیم می بینیم که بازی ها اکثرا خارجی هستن، البته که بردگیم های ایرانی خیلی خوبی هم داریم، باید مراکز فروش رو بررسی کنید احتمال اینکه فروشنده های ایرانی بازی هارو وارد کرده باشن هستش.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

اشتراک گذاری مقاله

اگر این مقاله برات مفید بود لطفا با دوستاتم به اشتراک بگذار 🙂

مقاله
مقاله
نظرات
نظرات
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری
فهرست