اتاق فرارهای تهران

اتاق فرار یا اسکیپ روم، یکی از مکان‌های تفریحی ایجاد شده در سال‌های اخیر است که به دلیل هیجان بالایی که این بازی دارد در میان جوانان از محبوبت خاصی برخوردار است. در صورتی که در یک جمع دوستانه، همکار یا خانواده قرار دارید می‌توانید یک روز جذاب را با انجام این بازی که بایستی با هم فکری همدیگر و حل معما در یک زمان مشخص از یک محیطی خارج شوید، برای خود خلق کنید. جذابیت این بازی به وجود صحنه‌ها  لحظه‌های پر استرس و هیجان‌انگیزی است که از روی صحنه‌های ترسناک برخی فیلم‌ها به عنوان مثال، فیلم اَره برداشته شده است. در این صفحه قصد داریم به طور مفصل به توضیح این بازی و معرفی برخی از انواع اتاق‌های فرار ترسناک تهران بپردازیم، در صورت علاقه به این بازی این صفحه را تا انتها دنبال کنید.

اسکیپ روم تهران چیست؟

اتاق فرار یا اسکیپ روم (Escape Room) در واقع یکی بازی و تفریح گروهی و فکریست که نه تنها در کل دنیا که در ایران نیز به یکی از مهیج ترین بازی برای گروه سنی بزرگسالان تبدیل شده است. یکی از ویژگی های اصلی و البته جذاب این بازی وقوع آن در یک دنیای واقعی است نه مانند سایر بازی های کامپیوتری مجازی. در این بازی شما می توانید قهرمان یا شخصیت اول یک داستان از پیش تعیین شده باشید.
در این بازی شما با هم گروهی‌هایتان وارد محیطی می‌شوید که این محیط ممکن است یک اتاق کوچک، یک سالن و یا یک ساختمان باشد که بر اساس ژانری که انتخاب کرده‌اید چیده شده است، سپس وارد یک ماجرایی می‌شوید که از قبل سناریوی آن تعیین شده و فقط مدت زمان مشخصی در اختیار دارید تا بتوانید با یافتن راه‌حل برای معماهای طراحی شده از این محیط خارج شوید. بعد از آغاز بازی شما و هم تیمی‌هایتان بایستی محیط اطراف خود را در پی یافتن سرنخ‌هایی برای حل معما زیر و رو کنید، در صورت یافتن به‌موقع این سرنخ‌ها و چیدن آنها در کنار هم نهایتاً معمای شما حل شده و راه خروجتان از محلی که در آن محبوس شده‌اید باز می‌شود.
این بازی در ژانرهای متنوعی طراحی می‌شود که از جمله آنها می‌توان ژانر جنایی، ترسناک، پلیسی، مرموز، تعاملی، فانتزی و … را نام برد.

فضای اتاق فرار تهران

همانطور که برای ساخت یک فیلم سینمایی افراد زیادی چون نویسنده، کارگردان و سایر افراد در تلاشند تا بتواند محصول نهایی فیلم مورد نظر را به درستی به بیننده‌گان ارائه دهند در این بازی نیز چنین شرایطی صادق است، و در طراحی صحنه‌های مختلف افراد زیادی می‌کوشند تا صحنه را برای بازیکنان ملموس‌تر نمایند تا به ژانر و موضوع مورد نظرشان نزدیکتر باشد، هر چند همانند فیلم، در واقعیت نمی‌توان از جلوه‌های ویژه استفاده کرد ولی در صورت استفاده از اتاق فرارهای با کیفیت تهران، حس همزاد پنداری با شخص واقع در آن محیط در شما تقویت خواهد شد.
اتاق‌های فرار، همانطور که پیشتر ذکر کردیم دارای ژانرهای متعددی هستند و این اتاق‌ها در قالب فضاهایی مثل زندان، فضاپیماها، خانه‌های ترسناک و متروکه، سلول‌های انفرادی و … بر حسب سناریوی انتخابی شما طراحی می‌شوند.

جذابیت های اتاق فرار تهران

همانند هر بازی دیگری که قطعا جذابیت های خاص خود را داشته و خصلت‌ها و ویژگی‌های خوب را در افراد تقویت می‌کند این بازی نیز دارای مزایای متعددی است که به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.
یکی از جذابیت‌های این بازی هیجان وصف‌ناپذیر آن و غیرقابل‌پیش‌بینی بودن هر آنچه که در پس یک مرحله از بازی وجود دارد است. در این بازی با یافتن جواب یک معما شما وارد یک دنیای ناشناخته دیگری می‌شود که تا قبل از آن هیچ اطلاعی در موردش نداشته‌اید، و این خود ذوق و اشتیاق یافتن هر سرنخی را چندین برابر می‌کند.
در بازی اتاق فرار شما به واسطه هم‌فکری با هم‌تیمی خود راندمان و کیفیت کار خود را بالا برده و به نوعی مهارت برقراری ارتباط با افراد را پیدا می‌کنید که خود در افزایش خلاقیت و اعتماد به نفس شما تاثیر بسزائی دارد.
از آنجایی‌که در این بازی شما ساکن نبوده و در پی یافتن سرنخ مدام در حال تکاپو هستید پس تحرک زیادی در این بازی داشته و قدرت تمرکز و دقت خود را به واسطه تلاش برای یافتن راه حل برای حل معما بالا می‌برید.
یکی از نکات جالب در رابطه با این بازی این‌است که نسخه‌های آنلاین اتاق فرار و دیجیتال این بازی نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا و بسته شدن اتاق‌های فرار، قابل نصب روی گوشی و کامپیوتر می‌باشد و شما می‌توانید با کسب اطلاعات و حل معماها را‌های خروج از اتاق را بیابید.

آیا شرکت در بازی اتاق فرار تهران محدودیت سنی دارد؟

بازی اتاق فرار از این جهت که نیازی به داشتن تحصیلات یا مهارت خاصی ندارد بنابراین از قشرهای مختلف جامعه امکان شرکت در این بازی به صورت گروهی وجود دارد و باتوجه به اینکه این بازی در ژانرهای مختلفی انجام می‌شود، پس قطعاً بسته به سن شرکت‌کنندگان می‌توان سناریوهای مختلفی را تعریف کرد که متناسب با سن شرکت‌کنندگان باشد تا بتوان از بروز تاثیرات منفی و مخرب در کودکان و نوجوانان پیشگیری کرد.
با توجه به آماری که از شرکت‌کنندگان در این بازی در اختیار داریم بیشترین درصد بازیکنان را افراد دارای سنین بین 25 تا 30 سال و 30 تا 44 سال تشکیل می‌دهند، ولی احتیاطاً از شرکت‌کنندگان در بازی اتاق فرار تهران تقاضا می‌شود تا از افراد کم سن و سال و یا کسانی که دارای بیماری‌های قلبی هستند به عنوان هم‌تیمی‌های خود انتخاب ننمایند، چون به دلیل ایجاد صدا و نورهای مخصوص ژانرهای ترسناک ممکن است ریسک خطر در این افراد بالا باشد.

نکاتی که قبل از ورود به اتاق فرار تهران بهتر است از آنها اطلاع داشته باشید:

هرچند قبل از ورود به بازی از شما درخواست خواهد شد که از هر گونه فیلم و عکس‌برداری از اتاق خودداری کنید ولی در صورت فراموشی تذکر از سوی مسئولان اتاق فرار بهتر است خودتان از این کار اجتناب نمایید، چرا که در صورت مشخص شدن سناریوی اتاق فرار ممکن است سایر شرکت‌کنندگانی که قصد انجام این بازی را دارند از شرکت در این بازی ممانعت کنند یا بازی برایشان جذابیتی نداشته باشد.
مسئله مهم دیگر اینست که بدانید هر سناریویی در این بازی از تعداد نفرات مشخصی تشکیل شده است، پس قبل از ورود به بازی مطمئن شوید که گروهتان قرار است چند نفره باشد ولی به طور معمول، در بازی اتاق فرار گروهها 4 الی 6 نفره هستند، حال ممکن است در بعضی از اتاق‌های فرار تعداد نفرات کمتر و یا بیشتر باشد.

برای تاسیس یک اتاق فرار چه استانداردهایی را باید رعایت کرد؟

در تاسیس یک اتاق فرار استاندارد بایستی یکسری نکات را مد نظر قرار داد تا از بروز هر نوع مشکلی در این حرفه جلوگیری شود، از جمله این نکات و استانداردهای لازم عبارتند از:

 • استانداردهایی برای تامین مکان اتاق فرار
 • استانداردهایی برای ایمنی اتاق فرار
 • استانداردهایی برای بازیکنان شرکت کننده در بازی
 • استانداردهایی برای طراحی سناریوهای اتاق فرار

از استانداردهای مکانی اتاق فرار تهران می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • زیربنای حداقل 50 متر، و فضای 30 متر مربعی برای برگزاری بازی الزامیست.
 • در نظر گرفتن 10 متر مربع برای سرویس بهداشتی و نمازخانه و حداقل 10 متر مربع برای فضای مانیتورینگ و اتاق انتظار لازم است.
 • نصب دوربین مدار بسته به منظور ضبط تصاویر در کلیه فضاهای بازی، و همچنین استفاده از میکروفون در محیط برای شنیدن صدای بازیکنان الزامی می باشد.

استانداردهای ایمنی اتاق فرار تهران عبارتند از:

 • قرار دادن جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی 6 لیتری در محیط
 • عدم دسترسی بازیکنان به برق 220 ولت
 • استفاده از سیستم‌های گرمایشی آبی و برقی استاندارد
 • قرارگیری سیم‌ها در داکت‌های ایمنی و استفاده از کلید محافظ جان
 • داشتن چندین کلید زاپاس به منظور استفاده در صورت نیاز
 • اگر چنانچه درب‌های محیط از نوع الکترونیکی هستند حتما بایستی طوری طراحی شده باشند که به هنگام قطعی برق همگی باز شوند.
 • اگر قرار است در حین بازی از مایعات استفاده کنید حتما از سالم بودن آن و به عبارتی مضر نبودن آن برای پوست اطمینان حاصل نمایید.

استانداردهای بازیکنان شرکت کننده در بازی اتاق فرار تهران

 • رعایت استاندارد سنی که حداقل 14 سال و در سناریوهای ترسناک 17 سال است.
 • رعایت تعداد نفرات شرکت‌کننده در بازی الزامیست، طوری که در یک فضای 30 مترمربعی 4 نفر حق شرکت دارند که به ازای هر 5 متر مربع افزایش مساحت یک شرکت کننده به بازی اضافه می‌شود.
 • به همراه داشتن حیوان خانگی، استعمال دخانیات، فیلم و عکسبرداری ممنوع است.
  مسئولان مجموعه اتاق فرار بایستی شرکت‌کنندگان را از ترس‌های آنی که ممکن است پیش آید مطلع سازند.
 • در نهایت اینکه، با رعایت تمام موارد ذکر شده، مسئولیت هر نوع اتفاق جانی و ملی حین بازی بر عهده شرکت‌کننده است.

استانداردهای طراحی سناریو

 1. در طراحی بازی به هیچ عنوان از علایم مذهبی اسلامی، القاب پیامبران و ائمه معصومین استفاده نشود.
 2. از توهین به شخصیت‌های مهم، اعتقادات، قومیت و نژادها خودداری شود.
 3. حجاب‌اسلامی و عفت کلام رعایت شود.

معرفی بهترین اتاق فرارهای تهران

حتما قبل از تصمیم گیری برای تشکیل تیم به منظور شرکت در بازی در رابطه با ژانری که می خواهید در آن بازی کنید تصمیم قطعی بگیرید و تحقیق کنید که کدامیک از اتاق‌فرارهای تهران، ژانر انتخابی شما را ارائه می‌دهند. در اینصورت می‌توانید با محل مورد نظر تماس گرفته و اطلاعات دقیق را در رابطه با شرایط بازی و تعداد نفرات مجاز شرکت کننده جویا شوید.

لیست بهترین اتاق فرار های تهران:

مجموعه اتاق فرارهای اسکیپ روم دات آی آر

این مجموعه چندین اتاق فرار مجزا با ژانرهای مختلف دارند که عبارتند از:

 • اتاق فرار نجات شهر
 • اتاق فرار سرقت
 • اتاق فرار طهران 1346
 • اتاق فرار شام آخر
 • اتاق فرار احضار
 • اتاق فرار طاعون
 • اتاق فرار شب سیزدهم
 • اتاق فرار کابوس
 • اتاق فرار شبح بازارچه
 • اتاق فرار سیگنال (محیطی)
 • اتاق فرار میراث لاله (محیطی)
 • اتاق فرار پازل پارتی (محیطی)
 • اتاق فرار شیوع (آنلاین)
 • اتاق فرار ناصرالدین شاخ (آنلاین)
 • اتاق فرار اتاق 44 (آنلاین)
 • اتاق فرار آرماگدون (به زودی)
 • اتاق فرار کمپ آلفا (به زودی)
 • اتاق فرار تابوت (تعطیل)
 • اتاق فرار هکر (تعطیل)
 • اتاق فرار سامورایی (تعطیل)

اتاق فرار شام آخر: داستان بازی از این قرار است که شب هنگام پس از یک گردش طولانی مدت، با جمعی از دوستانتان به دنبال یک رستوران برای صرف شام هستید، از میان تمام رستوران‌های شهر فقط یکی از آنها باز است و شما مجبوراً آنجا را انتخاب می‌کنید، پس از سفارش غذا، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا غذای شما حاضر شود، پس شما مشکوک می‌شوید و به یکباره تصمیم به ترک رستوران می‌گیرید غافل از اینکه درهای رستوران بسته و صاحب رستوران یک قاتل سریالی روانی است. قسمت هیجان‌انگیز این بازی اینست شما فقط مدت زمان محدودی برای فرار از این مکان مخوف و تلاش برای زنده ماندن دارید، و قطعا استفاده از صداهای خاص و طراحی دکور این صحنه به گونه‌ای است که هیجان بازی را دو چندان می‌کند.
آدرس اتاق فرار شام آخر: بلوار آفریقا (جردن)، ضلع شمال شرقی، تقاطع با خیابان ظفر، ساختمان شماره 93، طبقه پنجم

اتاق فرار قرنطینه: در ابتدا بهتر است بدانید در این بازی خبری از دکور خاص یا سناریوی خاصی نیست و تنها به حل معما و سپری کردن مسیر معمایی خواهید پرداخت. داستان این بازی از این قرار است که شما فردی هستید که از توانایی های ذهنی و جسمی بالایی برخوردارید ولی اجتماعی نبوده و به دیگران هیچ اعتمادی ندارید، خانواده به شما اصرار می کنید که برای خارج شدن از تنهایی و انزوا به یک کلینیک رفتاردرمانی مراجعه کنید، پس از بهبودی نسبی همگی شما بدون اطلاع قبلی هیپنوتیزم می شوید و پس از بیداری از خواب عمیق متوجه می شوید که در یک قرنطینه محبوس شد. پس از چند ساعت که پزشک معالجتان به پیش شما می آید به شما اطلاع می دهد که قرار است در این مرکز هر روز تمرین های خاصی انجام دهید تا یاد بگیرید چطور به همدیگر اعتماد کنید و تشکیل گروه بدهید و سپس ادامه ماجرا….
آدرس اتاق فرار قرنطینه: پاسدارن، میدان قبا، کوچه بین آتش‌نشانی و فرهنگ‌سرا، داخل فرهنگ‌سرای رسانه

اتاق فرار نجات شهر: این بازی که در سال 1395 توسط مجموعه اسکیپ روم دات آی آر طراحی شده است، و یکی از ویژگی‌های مهم آن این است که در عمارت 200 ساله در بهارستان در نزدیکی مجلس اجرا می‌شود. این بازی در واقع ماجرای یک عملیات تروریستی است و شما نقش گروه امنیتی را بازی می‌کنید که با دنبال کردن سرنخ‌های موجود به زیرزمین این عمارت می‌رسید که به گفته همسایگان سرایدار این عمارت در آنجا زندگی می‌کند و صاحب عمارت در خارج از کشور است. نهایتاً با کشف معمای اصلی بازی شما بایستی در یک مدت زمان محدود این حمله تروریستی را متوقف و جان بسیاری از هموطنانتان را نجات دهید.
آدرس اتاق فرار نجات شهر: میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی، بعد از چهارراه سرچشمه، کوچه نصرالهی، کوچه فخرالملک، پلاک 11 عمارت دبیرالملک، منزل عالیجناب میرزا محمدحسین‌خان فراهانی

اتاق فرار طهران 1346: این اتاق فرار بیشتر شبیه ماجراهای شرلوک هولمز بوده و فضای اتاق نیز شما را به یک سفر در زمان به دهه 40 شمسی دعوت می‌کند. ماجرای این اتاق با قتل داریوش راستگو در ارتباط است بدین گونه که خواهر داریوش که خود یک وکیل می‌باشد در پی یافتن قاتل برادرش مدارکی را جمع‌آوری می‌کند ولی متاسفانه از سوی برخی افراد مدام در حال تهدید است، تا اینکه فروغ خواهر داریوش با جمعی از دوستان خود تماس گرفته و بعد از تعریف کردن ماجرا از آنها می‎خواهد نزد او بروند، فروغ دوستانش را آگاه می‌کند که امکان دارد تا زمان رسیدن شما من به قتل رسیده باشم ولی مدارکی را برای شما به جا می‌گذارم تا بتوانید قاتل برادرم را بیابید. دوستان فروغ به محض ورود به خانه با جسد وی مواجه می‌شود و از طرفی متوجه می‌شوند که درها قفل شده و راهی برای خروج از خانه وجود ندارد در همین حین تماسی با آنها گرفته شده و می‌گوید که تا یکساعت دیگر شهربانی به محل آنها خواهد رسید و قتل فروغ نیز به گردن آنها خواهد افتاد پس اعضای گروه بایستی به فکر یافتن راهی برای فرار باشند.
آدرس اتاق فرار طهران 1346: خیابان نوفل لوشاتو، بن‌بست مسعود سعد، پردیس علم و فناوری

اتاق فرار طاعون: می‌توان گفت این اتاق فرار جزء محبوب‌ترین اتاق فرارهای تهران است که در ژانر ترسناک اجرا می‌شود. ماجرا از این قرار است که بیماری کشنده طاعون کل شهر رو فرا گرفته و ماموران وظیفه دارند هر شخص مشکوک به بیماری را که می‌بینند دستگیر کرده و به مراکز قرنطینه در خارج از شهر ببرند، در این میان شما نیز که هیچ نشانی از بیماری ندارید دستگیر شده و به یکی از مراکز خارج از شهر منتقل شده‌اید. ماموران دولتی نیز پی برده‌اند که مرکزی که شما در آن گرفتار شده‌اید با دستگیری افراد سالم و انتقال بیماری به آنها داروهای خود را روی آنها تست می‌کنند، ماموران دولت سعی در پلمپ کردن مرکز داشتند که متاسفانه توسط نیروهای امنیتی مرکز به قتل رسیدند، رئیس مرکز نیز تمامی شاهدان ماجرا را کشته و خود از محل گریخته است. شما نیز هر چه سریعتر بایستی از محل بگریزید در غیر اینصورت دچار طاعون خواهید شد. تنها نکته‌ای که وجود دارد اینست که شب گذشته یک فرد کلید مرکز را برداشته و قصد فرار داشته است که بنا به دلایلی سوزانده شده و …..

اتاق فرار احضار: این اتاق احضار نیز همانند اتاق طاعون از درجه سختی 8 از ده برخوردار است و تعداد نفرات آن نیز 4 الی 6 نفره است که در مدت 60 دقیقه اجرا می‌شود. افکت‌های این اتاق بسیار دلهره‌اور و جذاب است.
سناریوی این بازی از این قرار است که عمارت مارستون یک عمارت شومی است که هر کس پا در آن می‌گذارد یا دیوانه می‌شود، یا می‌میرد و یا کلاً ناپدید می‌شود، جدیداً این عمارت به یک قیمت اندک به فروش رسیده و صاحب جدید این بنا قصد دارد طلسم این عمارت را بشکند پس از یک گروه متخصص می‌خواهد با احضار روح و ارتباط با ارواح مشکل این عمارت را حل کند، این گروه شما هستید که یا باید این راز را برملا کنید یا به سرنوشت شوم افراد قبلی دچار شوید….

اتاق فرار تابوت: بازی اتاق تابوت در واقع یکی از سختترین بازی‌های مجموعه اسکیپ روم دات آی آر و اتاق فرار های ترسناک است که درجه سختی 85 درصدی دارد و در گروه‌های 4 الی 6 نفره در مدت 70 دقیقه باید حل شود. ماجرای بازی از این قرار است که در شهر دورافتاده شارلوت هیل این رسم وجود دارد که با تولد هر نوزادی یک نهال کاج کاشته می‌شود و در زمان مرگ همان فرد نیز درخت را قطع و به تابوت‌ساز شهر می‌دهند تا با آن تابوت بسازد، جدیداً هر چند وقت یکبار یک جوانی از این شهر گم می‌شود …….

اتاق فرار سرقت: وجه تمایز این بازی اینست که شما بر خلاف سایر بازی‌ها که نقش مثبت ماجرا بودید این‌بار در نقش منفی ظاهر می‌شوید، این بازی در گروه‌های 2 الی 5 نفر اجرا می‌شود و یکساعت فرصت برای حل ماجرا وجود دارد و از درجه سختی 75 درصدی برخوردار است. سناریوی این بازی این‌است که مدتی است گروهی تبهکار ناامنی‌هایی در شهر تهران ایجاد کرده‌اند که پلیس نتوانسته هیچکدام را دستگیر کند.
کارآگاه توانا که یک کارآگاه خبره است مدعی می‌شود که مدارکی بدست آورده که نشان می‌دهد تمامی این خرابکاری‌ها به یک باند تبهکاری می‌رسد، پس این گروه خلافکار از تیم شما می‌خواهند تا مدارکی که کاراگاه جمع کرده را بدزدید، شما وارد دفتر این فرد می‌شوید ولی متوجه می‌شوید این مکان از سیستم امنیتی بالایی برخوردار است و شما داخل دفتر گیر می‌کنید حال باید به دنبال راهی برای سرقت مدارک و فرار از این محل باشید…

مجموعه اتاق فرارهای بلک باکس یا جعبه سیاه

اتاق فرار کشتی دزدان دریایی: این اتاق فراریکی از سخت‌ترین اتاق فرارهاست که درجه سختی آن 90 درصد است. طراحی آن بسیار هیجان‌انگیز و خلاقانه است و قطعاً حس متفاوتی را با انجام این بازی تجربه خواهیدکرد، به دلیل سختی آن مدت زمان این بازی 90 دقیقه است و البته به دلیل امکانات و مدت زمانی که دارد قطعاً هزینه شرکت در آن نیز بالاتر است.
ماجرای بازی این قرار است که در یک جزیره مرموز یکی از کشتی‌های دزدان دریایی در اسکله‌ای واقع شده و امکان رسیدن به آن وجود ندارد در حالی که گنج بسیار گران‌‌بهایی در آن محبوس شده است، همین موضوع شما و دوستانتان را ترغیب می‌کند تا در پی یافتن گنج و تغییر زندگی خود در این مسیر بزرگ قدم بگذارید …..
به شما عزیزان توصیه می کنیم در صورتی که برای بار اول شرکت در بازی ا تاق فرار را تجربه می کنید، اول از بازی های آسانتر شروع کنید چرا که این بازی بسیار سخت است، ولی اگر از هوش و خلاقیت خود مطمئن هستید می توانید این بازی را انجام دهید.
آدرس اتاق فرار کشتی دزدان دریایی: میدان فاطمی، خیابان فاطمی، نرسیده به سازمان آب، پلاک 160، طبقه دوم

اتاق فرارهای مجموعه رپیتون

مجموعه رپیتون دارای دو اتاق فرار اره و آسانسور است که از جذابیت خاصی برخوردارند، در ادامه به توضیح مختصر در رابطه با هر کدام خواهیم پرداخت.
اتاق فرار اره: اگر به بازی هیجان انگیز و ترس و دلهره آور علاقه دارید به شما توصیه می کنیم این بازی را امتحان کنید. داستان این بازی از این قرار است که شما در یک ساختمان متروکه به صورت دست و پا بسته در در دست یک قاتل سریالی به دام افتاده‌اید که از شما می‌خواهد برای نجات جان خود دست به کارهای عجیب و غریب بزنید.
درجه سختی این بازی 60 درصد است و در تیم‌های 3 الی 6 نفره قابل اجراست و در کل 60 دقیقه زمان دارید تا خود را از این محیط نجات دهید. اگر فیلم اره را دیده باشید با وارد شدن به این بازی برخی صحنه‌های آن تداعی کننده فیلم اره خواهد بود.
آدرس اتاق فرار ارّه: ستارخان، بعد از فلکه اول صادقیه پاساژ صدف، ساختمان اداری، طبقه اول، واحد 40

اتاق فرار آسانسور: در این اتاق فرار نیز همانند اتاق فرار سرقت شما دارای نقش منفی هستید که در قالب گروه سارقان که به صورت تیم 4 الی 6 نفره هستید وارد یک بانک فوق امنیتی می‌شوید و قصد سرقت یک الماس گران‌قیمت را دارید، در مسیر بایستی از آسانسور استفاده کنید که به محض ورود آسانسور دچار نقص فنی شده و متوقف می‌شود و شما بایستی در مدت 60 دقیقه این مشکل را حل و خود از آسانسور نجات دهید.

مجموعه اتاق فرارهای انیگما

این مجموعه از هفت اتاق فرار با درجه سختی های مختلف تشکیل شده که عبارتند از:

 • اتاق فرار کلبه وحشت
 • اتاق فرار قتل مرموز
 • اتاق فرار تسخیر
 • اتاق فرار اتاق جنگ
 • اتاق فرار روانی
 • اتاق فرار رویا
 • اتاق فرار هالای پوزان

اتاق فرار کلبه وحشت: از اسم این اتاق فرار مشخص است که قرار است ترس و دلهره زیادی را تجربه کنید. ماجرای این بازی از این قرار است که شما تصمیم می‌گیرید با دوستانتان به یک سفر شمال بروید، به همین منظور یکی از خانه‌های دل جنگل را با وجود اینکه هیچ کامنتی از سوی افرادی که قبلاً ین خانه را رزرو کرده بودند مشاهده نکرده‌اید رزرو می‌کنید. به محض ورود به خانه با پیرمرد و پیرزنی خوش برخورد مواجه می‌شوید که شما را به صرف شام غیر معمول دعوت می‌کنند پس از خوردن اولین لقمه‌ها بیهوش می‌شوید، به هنگام بیدار شدن متوجه می‌شوید دست و پایتان بسته است و شما فقط 60 دقیقه زمان دارید از این اتاق فرار کنید….
آدرس اتاق فرار کلبه وحشت: برج میلاد، گذرگاه میلاد

اتاق فرار جنگ: این اتاق فرار در واقع روایتی از سال 1962 در پایگاه رمدیوس کوبا را به تصویر می‌کشد که در آن موشک‌های هسته‌ای آماده شلیک هستند، شما به همراه گروه 4 تا 7 نفره خود وارد ایت اتاق جنگ شده‌اید و از طرفی سربازهای دشمن نیز می‌خواهند به اتاق وارد شوند و شما را نابود کنند، در مدت 60 دقیقه شما باید تلاش کنید تا دنیا را از نابودی نجات دهید. درجه سختی این بازی 80 درصد است.

اتاق فرار قتل مرموز: این بازی در گروه‌های 4 الی 6 نفره اجرا می‌شود و درجه سختی آن 60 درصد است، ماجرای این اسکیپ روم مرموز اینست که یک قاتل زنجیره‌ای تاکنون چندین نفر را به قتل رسانده و یک کارآگاه خبره نیز با پیدا کردن 4 نفر مظنون به قاتل نزدیک شده ولی متاسفانه در اتاق خود به قتل رسیده است حال شما و تیم‌تان بایستی در مدت 60 دقیقه قاتل را پیدا کنید.

اتاق فرار روانی: یک دکتر روانی که صاحب هتل است سعی دارد به هر روشی میهمانان هتل خود را به قتل برساند حال با استفاده از گازهای سمی و یا با شکنجه‌های شدید، از بد روزگار شما و هم‌تیمی‌هایتان نیز مهمان این هتل هستید، بعد از فهمیدن ماجرا 60 دقیقه زمان دارید تا خود را از مرگ برهانید. این بازی در گروه‌های 4 تا 6 نفره اجرا شده و 70 درصد سختی دارد.

اتاق فرار ذهن زیبا: این اتاق فرار برای اولین بار در ایران طراحی شده است که شامل سه اتاق مجزا با سناریوهای متنوع است و کاملاً به سبک ایرانی طراحی شده است. برای بازی در این اتاق فرار نیاز به گروه 2 الی چهار نفره 12 سال به بالا دارید و مدت زمان فرارتان از اتاق 60 دقیقه است.
آدرس مجموعه خانه ذهن زیبا: چهارراه پاسداران، ابتدای خیابان دولت، پلاک 51 ، بازی خانه ذهن زیبا

مجموعه اتاق فرار اسکیپ لند

اتاق فرار اوراکل: در این بازی پیشگویی آینده شما را مقابل چشمانتان قرار می دهند، و از طرفی تصاویری از گذشته نشانتان که پر از اشتباهاتی است که تا ابد حسرت آن را با خود خواهید داشت. یکی از این اشتباه‌هایتان ورود به خانه دوستی قدیمی که از چند هفته قبل ناپدید شده است. دکتر در خانه‌اش نیست تا شما را همراهی کند اما سرنخ‌هایی برای رهایی شما از اتهام قرار داده است، با استفاده از این سرنخ ها می‌توانید خود را از مهلکه برهانید. یکی از سخت‌ترین اتاق فرارهای تهران است که سختی 90 درصدی داشته و 70 دقیقه زمان دارید تا در گروه‌های 4 تا 6 نفره به حل معما بپردازید همین اتاق فرار است.

اتاق فرارهای مجموعه اسکیپ هوم

مجموعه اسکیپ هوم دارای چهار اتاق فرار، پاپوش، خانه اشباح، گروگان و ماموریت غیرممکن است که به معرفی دو مورد از آنها خواهیم پرداخت.

اتاق فرار پاپوش: همانطور که از اسم این اتاق فرار مشخص است، قرار است برایتان پاپوش درست شود و شما بایستی با حل معماهایی خود را از شر پاپوش دوخته شده خلاص کنید. ماجرا از این قرار است که شما به همراه دوستانتان برای استخدام به یک شرکتی وارد می‌شوید پس از پر کردن فرم استخدام متوجه می‌شوید که این شرکت قصد کلاهبرداری دارد شما با تیم‌های 4 الی 8 نفره خود یک ساعت وقت دارید تا خود را از این پاپوش خلاص کنید.

اتاق فرار خانه اشباح: مدت زمان این بازی 60 دقیقه است و شما در تیم 3 الی 4 نفری درصدد شکستن طلسمی هستید که تا به حال کسی نتوانسته آن را بشکند، درجه سختی این بازی 60 درصد است. داستان بازی از این قرار است که پلیس جسد حلق آویز شده آقای مرگان را در خانه‌اش پیدا می‌کند و با کمی جست جو در خانه متوجه می شود جسد خانم مرگان نیز داخل کمدی جای ساز شده است. نکته مرموز این ماجرا جسد دختری است که داخل تابوت قرار گرفته و یا یم طلسم مرموزی احاطه شده است، حال شما قصد دارید این طلسم را خنثی کنید. در صورتی که تمایل به افزایش ترشح آدرنالین در خون خود دارید این بازی ترسناک را امتحان کنید.

اتاق فرارهای مجموعه دالون

این مجموعه در سال 1395 طراحی شده و دارای چندین اتاق فرار از جمله اتاق فرار تله مرگ و فرار از تنگنا می باشد.
اتاق فرار تله مرگ: این بازی درجه سختی متوسطی دارد و در مدت زمان 60 دقیقه در گروه های 4 الی 6 نفره بایستی به حل معما پرداخته و از اتاق فرار کنید. ماجرای این بازی از این قرار است که شما و دوستانتان هرکدام باستان شناسانی هستید که در بخش‌های مجزا و دهلیزهای تو در تو قرار می‌گیرید و سعی در یافتن مومیای توت عنخ آمون و گنج‌هایشان دارید، شما برای نجات خود از تله‌های مرگ بایستی طلسم‌های جداگانه برای شکستن طلسم مومیایی بشکنید.

اتاق فرار “فرار از تنگنا”: این اتاق فرار در ژانر وحشت تهیه شده و درجه سختی 70 درصد دارد و شما مجبورید در مدت زمان 60 دقیقه با تیم 4 الی 6 نفره خود از این اتاق فرار کنید. سناریوی این بازی از این قرار است که تعدادی دانش آموز برای اردو به کلبه‌ای رفته و خانواده‌های خود را از اتفاقات عجیبی که در آن کلبه رخ داده است آگاه می‌کنند، حال شما به درخوست خانواده این دانش آموزان وارد ماجرا شده و با حوادث عجیبی رو به رو می‌شوید….
آدرس اتاق فرار ” فرار از تنگنا”: تهران, لواسان-بلوار امام خمینی-روبه روی بانک صادرات-پلاک ۸۹-طبقه بالای پیشخوان دولت

مجموعه اتاق فرار مرکز بازی های ذهنی

این مجموعه از 8 اتاق فرار تشکیل شده که عبارتند از:

 • اتاق فرار موزه
 • اتاق فرار مالیخولیا
 • اتاق فرار گمشدگان
 • اتاق فرار دور دنیا در شصت دقیقه
 • اتاق فرار قطار سریع السیر شرق
 • اتاق فرار پادزهر
 • اتاق فرار هفت
 • اتاق فرار جنون زندان

در ادامه مطلب به برخی از اتاق‌ فرارهای تهران که در این مجموعه قرار دارند خواهیم پرداخت.

اتاق فرار پادزهر: این اتاق فرار در ژانر وحشت طراحی شده است پس می‌توان گفت در گروه اسکیپ روم ترسناک قرار دارد، درجه سختی این بازی 80 درصد بوده و شما می‌توانید در گروه های 4 تا 7 نفره در مدت زمان 70 دقیقه به حل معما پرداخته و از این اتاق فرار کنید.
سناریوی این بازی از این قرار است که شما در یک منطقه ای که پز ار مواد شیمیایی و بیماری های خطرناک است گیر افتاده اید و شما و تیمتان در قالب یک تیم کارآگاهی بایستی پادزهر این بیماری خطرناک را پیدا کنید.

اتاق فرار جنون زندان: این اتاق فرار نیز برای گروه‌های 4 الی 7 نفره طراحی شده و درجه سختی آن 80 درصد است، ماجرای این بازی این است که یک قاتل بدگمانی که شما را گروگان و در زیر زمین خانه‌اش نگهداری کرده، آنجا را به یک سلول زندان تبدیل کرده و از این که قبل از به قتل رساندن قربانیانش آن‌ها را در این سلول زندانی کند لذت می‌برد. این قاتل به مدت 60 دقیقه به خواب عمیق فرو می‌رود و شما در این فرصت بایستی راه خروج از این اتاق را پیدا کنید.

اتاق فرار گمشدگان: شما و هم‌تیمی‌هایتان مسافران پرواز 815 شرکت اوشیانیک از سیدنی به لس انجلس هستید که به ناگهان بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد برایتان رخ می‌دهد، شما در یک جزیزه ناشناخته سقوط می‌کنید و 60 دقیقه زمان دارید تا در گروه‌های 4 الی 7 نفره راز خروج از این جزیره رمز آلود را پیدا کنید تا گرفتار انفجار بزرگ در این جزیره نشوید. درجه سختی این بازی نیز 80 درصد است.

اتاق فرار هفت: طبق سنت‌های قدیم، روح شما در صورتی تطهیر و پاک میشه که تسلیم هفت گناه کشنده نشین، این هفت گناه عبارتند از شهوت، حسادت، تنبلی، شکم پرستی، خشم، غرور و حرص. این اتاق از درجه سختی 90 درصد برخوردار است. شما و هم تیمی هایتان در گروه 4 الی 7 نفره 60 دقیقه زمان دارید تا ببینید در این مدت می‌توانید خود را از این هفت گناه پلید حفظ کنید یا نه. یادتون باشه قاتل تقاص گیرنده که عدالت الهی رو اجرا می‌کند در کمین شماست …
اتاق فرار دور دنیا در شصت دقیقه: در این اتاق شرایط جوری آماده شده که گویا زمان در سال ۱۸۷۳ متوقف شده است. سالی که ژول ورن رمان “ دور دنیا در هشتاد روز” را نوشت، و شما وارد اتاق قهرمان این رمان یعنی فیلیس فاگ قرار دارید و بایستی تمامی وسایل مورد نیاز برای سفرش را فراهم کنید، تیم شما در این بازی 4 الی7 نفره است و 60 دقیقه بعد قطار فاگ حرکت خواهد کرد و اگر چمدانش آماده نباشد ……

برای رزرو بازی های این مجموعه نام بازی را در سایت کج بریم جستجو کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن بلیط آن را رزرو کنید.

مجموعه اسکیپ وی

از انواع مجموعه اتاق فرارهای تهران می‌توان اسکیپ وی را نام برد که دو اتاق فرار نجات از تاسیسات و جزیره گنج در این مجموعه قرار می‌گیرد که باختصار در رابطه با سناریوی آنها صحبت خواهیم کرد.

اتاق فرار نجات از تاسیسات: این بازی در ژانر مهیج و ماجراجویی تهیه شده است، و داستان از این قرار است که طوفان مهیبی در شهر رخ داده است طوری سیستم فاضلاب شهری هم نمی‌تواند حجم زیاد آب را تحمل کند و آب وارد ساختمان ها می‌شود حتی ساختمان شما، بدی ماجرا اینجاست که شما در 6 طبقه پایین تر از سطح زمین زندانی شده‌اید یک ساعت زمان دارید تا به کمک هم‌تیمی‌هایتان از آن مکان فرار کنید در غیر اینصورت آب شروع به تخریب دیوارها کرده و ممکن است شما را به کام مرگ بکشاند. درجه سختی این بازی 80 درصد بوده و گروه‌تان می‌تواند 3 الی 6 نفره باشد.
آدرس اتاق فرار نجات از تاسیسات: تهران, قیطریه، قیطریه شمالی، بهار شمالی، کوچه علیزاده، پلاک 7 واحد 0 .

اتاق فرار جزیره گنج: ژانر این بازی نیز ماجراجویی است و درجه سختی آن 65 درصد می‌باشد و شما و هم‌تیمی‌هایتان که گروه 3 الی 6 نفره هستید در 60 دقیقه باید یک کشتی را که فقط یک طوطی داخل آن وجود دارد آماده حرکت به سمت جزیره‌ای که گنج در آن نهفته است بکنبد تا بتوانید به ثروتمندترین فرد روی کره زمین تبدیل شوید.
آدرس اتاق فرار جزیره گنج: تهران, قیطریه، قیطریه شمالی، بهار شمالی، کوچه علیزاده، پلاک 7 واحد 0 .

مجموعه اسکیپ تایم

از دیگر اسکیپ‌روم‌های تهران می توان اتاق فرار اسکیپ تایم را نام برد که دارای سه اتاق فرار می‌باشد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

اتاق فرار آمازون: این اتاق فرار از درجه سختی 7 از ده برخوردار بوده و افراد بالای 13 سال می‌توانند با تشکیل تیم‌های 4 الی 7 نفر در این بازی شرکت کرده و گنجی را که توسط دزدان دریایی در این جنگل پنهان شده است که در مدت زمان 60 دقیقه چیدا کرده و با خود بیاورند.
آدرس: بزرگراه رسالت شرق – بین فلکه اول و دوم تهرانپارس – نبش چهار راه تیر انداز – پلاک ۱۱۸ – طبقه ۳ – واحد ۵

اتاق فرار صحرای کالاهاری: اگر به دنبال یک اسکیپ روم ترسناک هستید قطعاً این اتاق فرار گزینه مناسبی خواهد بود. شما می‌توانید ترس و دلهره را در این بازی تجربه کنید. داستان این اتاق فرار از این قرار است که شما به همراه یک تیم تحقیقاتی در حال گشت‌زنی با هواپیما به منظور کشف دلایل گرم شدن زمین هستید ولی هواپیمای شما در صحرای کالاهاری سقوط می‌کند و تنها شما و هم تیمی‌هایتان که متشکل از یک گروه 4 الی 6 نفره هستید زنده ماندید و 60 دقیقه زمان دارید تا با حل معماها و توجه به سرنخ‌ها خود را از این محیط نجات دهید.
آدرس: بزرگراه رسالت شرق – بین فلکه اول و دوم تهرانپارس – نبش چهار راه تیر انداز – پلاک ۱۱۸ – طبقه ۳ – واحد ۵

اتاق فرار قبرستان نفرین شده: این بازی نیز در ژانر وحشت قرار دارد و درجه سختی آن 80 درصد است و سناریوی آن این‌است فردی به نام دکتر ریچارد که معتقد است ادگین ژن پدربزرگش را از او دزدیده است چند نفر را اسیر کرده و مجبور می‌کند تا ادگین را که در قبرستانی منحوس زنده به گور شده است را پیدا کرده و ژن پدر بزرگش را از او پس بگیرند. شما 60 دقیقه زمان دارید تا ماموریت خود را به پایان برسانید.
آدرس: بزرگراه رسالت شرق – بین فلکه اول و دوم تهرانپارس – نبش چهار راه تیر انداز – پلاک ۱۱۸ – طبقه ۳ – واحد ۵

مجموعه اتاق فرارهای اسکیپ مستر

این مجموعه از تعداد 11 اتاق فرار مجزا تشکیل شده است که عبارتند از:

 • اتاق فرار توهم
 • اتاق فرار هیولا
 • اتاق فرار شکنجه
 • اتاق فرار شوم
 • اتاق فرار غسال
 • اتاق فرارماوراء الطبیعه
 • اتاق فرارمردگان متحرک
 • اتاق فرار قاتل سریالی
 • اتاق فرار گیم آف ترونز
 • اتاق فرار قرارگاه نظامی
 • اتاق فرار قاتل سریالی

اتاق فرار قاتل سریالی: این اتاق فرار تهران شبیه به یک سردخانه طراحی شده است و سناریوی آن این‌است که مدتی است در شهر محل زندگیتان قتل‌های پی در پی رخ می‌دهد و شما مامور یافتن قاتل هستید، با دنبال کردن سرنخ‌ها به یک سردخانه می‌رسید که به محض ورود درب پشت سرتان بسته می‌شود، ولی از شانس خوبتان قاتل به دنبال نفر بعدی به شهر رفته است، شما و هم‌تیمی‌هایتان که در گروه 4 الی 8 نفره هستید 60 دقیقه زمان دارید تا از این مکان فرار کنید. درجه سختی این بازی 80 درصد است.

اتاق فرار توهم: این اسکیپ روم ترسناک در ژانر وحشت طراحی شده است و از درجه سختی 80 درصد برخوردار است، در این بازی فرض می‌کنید توسط یکی از دوستان صمیمی‌تان به یک مهمانی دعوت شده‌اید و از آنجایی‌که مدت زمان زیادی است با هم رفیق هستید سوال زیادی در رابطه با مهمانی نپرسیده و با اون همراه شده‌اید پس از مدتی متوجه می‌شوید دودی اتاق را فرا گرفته و شما بدون اینکه چیزی به یاد بیاورید وارد یک چرخه مرگبار شده‌اید حال فقط 90 دقیقه زمان دارید تا با کمک هم‌گروه‎‌هایتان که گروه‌های 4 الی 9 نفره هستید تا از این مکان فرار کنید.

اتاق فرار Game Of Thrones: این اتاق فرار تهران نیز در مجموعه اسکیپ مستر است که در ژانر معمایی و مهیج طراحی شده است. داستان این بازی از این قرار است که بعد از تمام جنگ‌هایی که در سری داستان‌های گات پشت سر گذاشته شد٬ سال‌هاست که مردم وستروس در صلح به سر می‌برند و اختلافات خود را کنار گذاشته‌اند حالا فرد خائنی قصد دارد با بازگو کردن نامه‌ای تمام خیانت‌های این خاندان‌ها را به دست نیروهای سلطنتی برساند و جنگ تازه‌ای بین آنها راه بیندازد، شما در گروه‌های 4 الی 8 نفره 60 دقیقه زمان دارید تا با حل معما از رسیدن این نامه به گارد سلطنتی جلوگیری کنید وگرنه جنگ بزرگی راه خواهد افتاد.

اتاق فرار ماوراء الطبیعه: این اتاق فرار تهران نیز در ژانر وحشت بوده و درجه سختی 80 درصد دارد و شما یک گروه 4 الی 8 نفره متخصص در امور ماوراء الطبیعه هستید که قرار است جهان و بشریت را در عرض 60 دقیقه از نابودی نجات دهید.

اتاق فرار هیولا: ماجرای این اسکیپ روم ترسناک از این قرار است که در سال ١٨٩٠ برخی از جنازه‌های تازه دفن شده به طرز مرموزی از قبرستان گم می‌شوند. شما یه تیم کاراگاه در قالب یک گروه 4 تا 8 نفر هستید که مسئول پیگیری این اتفاقات شده و پس از کمین‌های متوالی یک شب با دنبال کردن فردی که نبش قبر می‌کند به یک عمارت می‌رسید و برای دستگیر کردن مجرم و پیدا کردن باقی جنازه‌ها وارد عمارت می‌شوید و … مدت زمان شما در این بازی تنها 70 دقیقه است.

اتاق فرار مردگان متحرک: از اسم ایک اسکیپ روم مشخص است که در ژانر وحشت قرار دارد، ماجرای بازی از این قرار است که در شهر یک بیماری پیچیده است که همه بعد از مرگ به زامبی تبدیل می‌شوند و شما در داخل یک خانه‌ای که توسط زامبی‌ها دوره شده گیر افتادی که تنها یک راه خروج دارد و شما و دوستانتان که در گروه 4 الی 8 نفره قرار دارید 60 دقیقه فرصت دارید تا قبل از خورده شدن توسط زامبی‌ها از آن مکان فرار کنید. درجه سختی این بازی 80 درصد است.
آدرس مجموعه اسکیپ مستر: تهران, نارمك ٤٦ متري ثاني نارمك ٤٦ متري ثاني نبش خيابان طاهري جنب بانك صادرات پلاك ١٧٩ طبقه اول .

مجموعه اسکیپ کیوب

این مجموعه سعی در ارائه اتاق فرارهای مهیج برای شما دارد و دارای چهار اتاق با سناریوهای مختلف می‌باشد که عبارتند از:

 • اتاق فرار اسم من سیدنی است
 • شمع هایت را فوت کن
 • پشت میله ها
 • بن بست.

اتاق فرار اسم من سیدنی است: دوباره در شهر کوچک سایلنت هیل حادثه‌ای رخ داده، اما اینبار یک شاهد زنده وجود دارد، دختر بچه‌ای که تمایلی به صحبت و گفتن ماجرا ندارد، شما و هم تیمی‌هایتان در یک گروه 2 تا 6 نفره در مدت زمان 70 دقیقه بایستی به کمک پلیس آمده و به عنوان روانشناس می‌روید تا ناگفته‌ها رو بشنوید و در پی یافتن سرنخ‌ها باشید.

اتاق فرار شمع های خود را فوت کنید: این اتاق فرار ژانر معمایی دارد، و در صورت علاقه‌مندی به فیلم‌های شرلوک هلمز می‌توانید تجربیات او را در قالب این بازی لمس کنید. ماجرای این اتاق فرار از این قرار است که در یه جشن تولد یه نفر به قتل می‌رسد. حالا شما و هم گروهی هایتان باید از بین مظنونین حاضر در جشن و با استفاده از مدارک و سرنخ‌های موجود در صحنه جرم ، قاتل را پیدا کنید. در این بازی گروه‌ها 3 تا 8 نفره هستند و درجه سختی آن 90 درصد و مدت زمان بازی 70 دقیقه است.

اتاق فرار بن بست: ماجرای بازی از این قرار است که مردی به یکباره از سر جنون دو فرزند و همسرش رو که باردار بوده به قتل می‌رساند و از این قبیل اتفاق‌ها ماه‌هاست که در این شهر رخ می‌دهد و این جنون روز به روز همه گیرتر می‌شود. شما به همراه دوستانتان در گروه‌های 2 تا 4 نفره در ۴ شب مختلف وارد این خانه‌ی شوم می‌شوید تا شاید سرنخی بدست بیاورید. بخاطر داشته باشید! هر شب می‌بایست پیش از نیمه شب خانه رو ترک کنید و یا خود گرفتار جنون آن شوید. مدت زمان بازی 70 دقیقه و درجه سختی آن 90 درصد است. یکی از نکاتی که در این بازی بایستی در نظر داشته باشید این است که ممکن است در هر کدام از این 4 شب اتافاقی برایتان بیفتد و شما از آن لحظه بازنده بازی محسوب شوید.

اتاق فرار پشت میله ها: در این اسکیپ‌روم تهران حداقل نفرات در گروه 4 و حداکثر ده نفر هستند، این بازی بیش از سایر بازی‌ها نیاز به همکاری گروهی دارد، درجه سختی آن نود درصد و مدت زمان بازی 90 دقیقه است. بازی از این قرار است که در اواسط جنگ جهانی دوم در یکی از زندان‌های برلین با چهار اسیر دیگر از چهار کشور دیگر گرفتار شده‌اید و به فکر فرار از این زندان می‌باشید در این مسیر با چالش‌هایی رو به رو هستید که بایستی آنها را سپری کرده و از این مکان فرار کنید.
آدرس مجموعه اسکیپ کیوب: تهران، خیابان دماوند، نرسیده به پل خاقانی( اتوبان باقری)، نبش خیابان فرخی، جنب پمپ بنزین 159 ، پلاک 310

مجموعه اسکیپ می

این مجموعه با هم فکری و همکاری فارغ التحصیلان مدرسه علامه حلی تهران تاسیس شده است که شامل هفت بازی است که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اتاق فرار بمب شیمیایی فریتز‌هابر
 • اتاق فرار متل بوداپست-313
 • اتاق فرار بزرخ
 • اتاق فرار «فرار از زندان 1»
 • اتاق فرار سرقت از بانک
 • اتاق فرار معمای تسلا
 • اتاق فرار فرار از مدرسه

اتاق فرار بمب شیمیایی فریتز‌هابر: فریتز هابر، شیمیدان و دانشمند آلمانی است که جایزه نوبل برای تولید صنعتی آمونیاک را در کارنامه خود دارد. وی در زمان جنگ جهانی اول، اولین بمب شیمیایی را ساخت و از این بمب در جنگ جهانی اول استفاده شد. در هنگام جنگ جهانی دوم، آدولف هیتلر سرسختانه در تلاش برای پیدا کردن فرمول سری آقای هابر برای تولید و ساخت بمب شیمیایی بود. شما و گروهتان به عنوان سربازهای آقای هیتلر در این بازی متفاوت شرکت می‌کنید. شما پس از تلاش فراوان، آزمایشگاه آقای هابر را پیدا می‌کنید، و به دنبال فرمول سری آقای هابر وارد آزمایشگاه ایشان می‌شوید. در هنگام ورود متوجه سیستم فوق پیشرفته امنیتی آزمایشگاه می‌شوید و در پشت سر شما قفل می‌شود، در روند بازی شما متوجه می‌شوید که هنگام ورود بمب که در فضایی مخفی است، فعال شده است و جان شما و گروهتان در گرو حل معماهای آقای هابر است. برای این بازی شما 75 دقیقه زمان دارید و در گروه‌های 4 تا 6 نفره حق شرکت در این بازی را دارید، درجه سختی بازی 80 درصد است و همانطورکه متوجه شدید در ژانر جنگی معمایی طراحی شده است.

اتاق فرار متل بوداپست-313: این بازی به سبک ماجراجویی، معمایی طراحی شده و درجه سختی 7 از ده دارد. ماجرا از این قرار است که عکاسی اهل پاریس به نام آنتونی که فردی خوش‌رو و خوش‌اخلاق است برای فستیوال جهانی عکاسی به بوداپست آمده است و در متل بزرگ بوداپست در اتاق شماره 313 اقامت دارد. زمان‌هایی که وی در اتاق حضور دارد صداهای خشن و ناگواری از اتاق او شنیده می‌شود، ولی اینکه دقیقا آنجا چه خبر است بر کسی مشخص نیست. شما و گروهتان جهانگرد‌هایی هستید که در حال حاضر در بوداپست مجارستان هستید و به صورت اتفاقی در اتاق 312 همان متل اقامت دارید و تصمیم می‌گیرید از اتفاق‌های داخل اتاق 313 پرده بردارید، آنتونی هر روز برای هفتاد و پنج دقیقه در مرکز شهر مشغول رونمایی از عکس‌های جدیدش در نمایشگاه است و شما و گروه 4 الی 6 نفره‌تان در آن زمان وارد اتاق شده‌اید تا معمای اتاق 313 را حل کنید، زمانی که وارد اتاق می‌شوید در پشت سر شما بسته می‌شود و متوجه می‌شوید که در تله آنتونی گیر افتاده‌اید. شما فقط 75 دقیقه زمان دارد این معما را حل کرده از اتاق خارج شوید.
اتاق فرار سرقت از بانک: در این بازی شما با گروه 4 الی 6 نفره خود به منظور سرقت وارد بانک شده‌اید که به ناگهان درها قفل و آژیر خطر به صدا درمیاد، در ابتدای بازی شما فقط 15 دقیقه زمان دارید تا در را باز کنید وگرنه بازنده می‌شوید، در 45 دقیقه باقی مانده نیز بایستی به دنبال شمش‌های طلا و سایر اجناس گرانقیمت بگردید.

اتاق فرار ” فرار از مدرسه”: سناریوی این بازی کمی متفاوت از سایر اتاق فرارهای تهران است، این اسکیپ روم در واقع مدرسه‌ای را بازسازی می‌کند که در آن تنها شاگردان باهوش حق شرکت درکلاس یکی از اساتید خبره هنر را دارند، شما باید در یک آزمونی شرکت کنید در صورت سربلند خارج شدن از آزمون حق شرکت در این کلاس را دارید. تعداد نفرات بازی 4 الی 6 نفر و مدت زمان آن 65 دقیقه است.

اتاق فرار ” فرار از زندان”: این بازی از مجموعه اتاق فرارهای اسکیپ می در شعب مختلفی اجرا می‌شود، تعداد نفرات شرکت کننده در گروه‌های 4 الی 6 نفره هستند که در مدت زمان 60 دقیقه بایستی از زندانی که در آن محکوم به اعدام شده‌اند فرار کنند.
شعبه یک: خیابان طالقانی غربی. نبش سرپرست جنب بانک صادرات، سرپرست، پلاک 528
شعبه دو: خیابان شریعتی، بعد از خیابان دولت، پلاک 1594-1596 طبقه دوم

مجموعه اتاق فرار ذهن برتر

این مجموعه در کل از سه اتاق، اتاق فرار بیگانه، نفرین فرعون و نامه‌ای از جهنم تشکیل شده است، که رده‌های سنی مختلف می‌توانند در آن شرکت کنند.

اتاق فرار بیگانه: موضوع این اتاق تخیلی است بنابراین تنها اتاق فراری است که بچه‌های بازه سنی 10 تا 14 سال می‌توانند در آن شرکت کنند و خاطرات زیبایی را در ذهن خود بسازند. این بازی در گروه‌های 4 الی 8 نفره قابل اجراست و درجه سختی 70 درصدی دارد. این بازی حضور آدم فضایی‌ها در زمین را نشان می‌دهد که شما بایستی با روش‌های مختلف آنها را در مدت زمان 60 دقیقه شکست دهید.

اتاق فرار نفرین فرعون: سناریوی این اتاق فرار تهران از این قرار است که شما در پی یافتن یک مقبره قدیمی به مصر رفته‌اید و از هر کس آدرس می‌پرسید قصر آخرین پادشاه مصر را به شما نشان می‌دهند ولی از خطراتی که آن محل دارد نیز شما را آگاه می‌کنند، پس از وارد شدن به قصر به محض برداشتن یکی از فانوس‌ها زیرپایتان خالی شده و داخل اتاقی می‌افتید که در مدت زمان محدودی بایستی به حل معماها پرداخته و از آن محل خارج شوید.

اتاق فرار نامه ای از جهنم: این بازی در ژانر ماجراجویی طراحی شده و در تیم‌های 4 الی 8 نفره حق شرکت در این بازی را دارید. درجه سختی آن 70 درصد و مدت زمان بازی 60 دقیقه است. در این اتاق فرار شما قرار است به یاری دوستانتان که به دنبال یافتن معمای کشته شدن دو کارآگاه مرد و زن توسط گروه مافیا دزدیده شده اند بشتابید.
آدرس: برگزار شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزرگراه حقانی، خروجی باغ کتاب تهران طبقه اول. بعد از کتابفروشی بزرگسال اتاق فرار
آدرس ۲: مترو حقانی، ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از میان باغ موزه دفاع مقدس، بعد از پل، باغ کتاب تهران طبقه اول بعد از کتابفروشی بزرگسال اتاق فرار

مجموعه اتاق فرار دیم اسکیپ

این مجموعه دارای 4 اتاق فرار مجزا با سناریوهای متفاوت است که عبارتند از:

 • اتاق فرار ذهن تاریک
 • اتاق فرار نفس کش
 • اتاق فرار زیرزمین
 • اتاق فرار رستگاری بیولوژیکی

اتاق فرار نفس کش: می‌توان گفت این اتاق فرار یک اسکیپ روم ترسناک و برگرفته از فیمی با همین نام است. در این اسکیپ روم، راکی، الکس و مانی که از دزدهای معروف شهرشان هستند و از این طریق امرار معاش می‌کنند، در پی یافتن 300 هزار دلار به محلی وارد می‌شوند و ادامه ماجرا… این بازی 70 درصد سختی دارد و در گروه‌های 4 الی 6 نفره و در مدت 60 دقیقه بازی می‌شود.

در این صفحه سعی کردیم به معرفی چندین مجموعه از اتاق فرارهای شهر تهران پرداخته و سناریوهای مختلف موجود در آنهارا برای شما معرفی کنیم، قطعا اتاق فرارهای متعددی با موضوع‌های جالب و هیجان انگیز وجود دارند در صورت اطلاع از آنها لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

اتاق فرارهای تهران

فهرست